Znany szrot samochodowy

Chyba każdy, kto posiada samochód wie, czym jest szrot, gdyż tam kończy swój żywot każdy pojazd. Nie mniej jednak poza złomowaniem, można na nim również kupić określone części do samochodu, w znacznie niższych cenach niż w sklepach.

Gdzie znajdziemy szroty samochodowe?

szrot samochodowyNaprawa każdego samochodu niesie ze sobą określone koszty. Trzeba kupić część, ale też zapłacić mechanikowi za wykonaną pracę. Jeżeli są to nowe pojazdy lub takie, które mają nie więcej niż piętnaście lat, to większość napraw jest opłacalna, gdyż koszt nie przewyższa ich wartości. Im starszy pojazd, tym mniej się opłaca w niego inwestować, zatem moment oddania go na szrot samochodowy staje się nieunikniony. Jest to miejsce, gdzie trafiają prędzej czy później wszystkie samochody. Żeby móc zostawić samochód na złomowisku, trzeba jedynie posiadać jego dowód rejestracyjny i ewentualną kartę pojazdu, jeżeli została ona wydana. Po przyjęciu złomu, właściciel otrzymuje potwierdzenie dokonania złomowania, z którym musi się udać do stosownego urzędu wydziału transportu i komunikacji. Tam, musi dokonać wyrejestrowania pojazdu, aby nie trzeba było za niego płacić obowiązkowego ubezpieczenia OC oraz aby został wykreślony z rejestru czynnych samochodów. Na szroty w cały kraju przyjeżdżają nie tylko kierowcy, którzy chcą się pozbyć samochodu, ale też tacy, którzy chcą kupić części do swoich aut. Części oferowane przez złomowiska, pochodzą z przyjętych pojazdów, zatem są używane, ale często w bardzo dobrym stanie.

Średnia kwota, jaką otrzymuje właściciel samochodu zostawionego na złomowisku, to pięćset – sześćset złotych. Nie jest to wiele, ale często to lepsze rozwiązanie niż płacenie obowiązkowego ubezpieczenia za pojazd, który stoi pod domem i niszczeje, bo jest nieużytkowany.