Zbiorniki na paliwo – zastosowanie

Każdego dnia, przemierzając drogę z domu do pracy i odwrotnie, możemy napotkać niejeden plac budowy, na którym stoją liczne pojazdy, którą służą do transportu lub dźwigania ogromnych elementów konstrukcyjnych. Nietrudno zauważyć, że poruszają się one z niedużą prędkością, dlatego może zastanawiać fakt, gdzie tankują one paliwo…

Wykorzystanie mobilnych zbiorników

zbiornik na paliwo 1500Trudno sobie wyobrazić, żeby zasilane paliwem intensywnie eksploatowane maszyny ciężkie wyjeżdżały codziennie lub co drugi dzień na stację, żeby zatankować bak do pełna – byłaby to prawdziwa strata czasu, a także utrudnianie ruchu pozostałym kierowcom. W końcu ładowarki przegubowe nie rozwijają zbyt zawrotnych prędkości… Dlatego właśnie na niemal każdej budowie można spotkać mobilny zbiornik na paliwo 1500 litrów, a niekiedy nawet większe. Tego typu zbiorniki służą do przechowywania paliwa w dużych ilościach. Wyposażone są w pełne oprzyrządowanie pozwalające na swobodne korzystanie z nich w każdych warunkach, dlatego stosuje się je bez względu na warunki pogodowe. To jeden z tych sposobów, jakie stosują budowniczy w celu zwiększenia wydajności pracy. Na budowie ustawiają jeden lub więcej takich zbiorników, z których każdy stanowi niewielką mobilną stację benzynową – pojazdy tankuje się zupełnie tak przy zwykłym dystrybutorze. Na każdym zbiorniku montuje się licznik informujący o ilości pozostałego w nim paliwa.

Zbiorniki mobilne na olej napędowy cieszą się niezwykle dużą popularnością, zwłaszcza wśród firm budowlanych. To niebywałe ułatwienie wykonywania wszelkich prac związanych ze wznoszeniem nowych budynków oraz bardzo duży komfort psychiczny dla kierownika budowy, który musi pilnować terminów. Dzięki nim prace na budowie mogą przebiegać bardzo sprawnie, a gdy zabraknie paliwa, wystarczy wysłać jedną przyczepę na stację.