Zastosowania zagłębiarki

Wychowywałem się bez taty, dlatego też przez długi czas nie miałem pojęcia o typowo męskich robotach. Mama przy najmniejszym problemie od razu wzywała fachowca. Zawsze więc z wielką chęcią odwiedzałem kolegę, u którego w domu wciąż się coś działo. Raz byłem świadkiem, jak jego ojciec wykonywał w blacie otwór na zlewozmywak.

Wycinanie otworu zagłębiarką

solidna zagłębiarka festool ts 75Dotychczas myślałem, że blaty są dostarczane od producenta już z odpowiednim otworem! Tymczasem okazało się, że bardzo często wiele osób decyduje się na samodzielne przygotowanie blatu pod zlewozmywak. Prace przebiegają szybko dzięki zagłębiarce. Urządzenie, którego posiadał kolegi tata, to solidna zagłębiarka festool ts 75. Dowiedziałem się, że takie narzędzie sprawdzi się też w wielu innych sytuacjach – na przykład przy przycinaniu drzwi wejściowych na długość, przy przycinaniu podłóg warstwowych, a także przy cięciu materiałów innych niż drewno – na przykład przy cięciu płyt gipsowo-włóknowych, aluminium lub szkła akrylowego. Używana zagłębiarka posiada zabezpieczenie przeciwodpryskowe, a także zabezpieczenie przed cofaniem tarczy. Dzięki temu praca jest zawsze szybka i bezproblemowa. Towarzyszyliśmy tacie kolegi przez kilka minut, a następnie wróciliśmy do pokoju. Kolega od razu postanowił uruchomić komputer, aby w Internecie porównać sobie różne modele zagłębiarek – chciał wiedzieć, czy tata ma najlepszy model, czy może warto byłoby postawić na coś innego.

Ja z kolei postanowiłem sobie, że gdy będę dorosły i zamieszkam we własnym domu, w moim małym warsztacie z pewnością znajdzie się nie tylko wysokiej jakości zagłębiarka, ale też wyrzynarka, pilarka, szlifierka i polerka, i wiele, wiele innych narzędzi. Gdy będę miał syna – od małego będę pokazywał mu, na czym polegają męskie prace.