kominki

Zamek jako dom z kominkiem

Ktoś może oczywiście zapytać czy ten tytuł jest tak na poważnie? Zapewniamy że jak najbardziej tak jest! Skąd pomysł na budowę zamku, zamiast klasycznego domu jednorodzinnego dla naszej familii? Odpowiedzią oczywiście jest chęć wprowadzenia pewnej innowacji i oryginalności w swoje życie.

Średniowieczny element – kominki w Poznaniu

kominkiNie sugerujemy tutaj oczywiście budowy zamku na skalę Zamku Królewskiego na Wzgórzu Przemysła, który wzniesionego nie tak dawno w Poznaniu. Jednak pomyślcie tylko o potencjale fantastycznej zabawy jaką może stać się życie w małym zamku! W średniowiecznym domu zamkowym stałym elementem były oczywiście kominki Poznań. Zatem również u nas nie powinno zabraknąć kominka. Naturalnie nie mówimy o wiernym odwzorowywaniu realiów, chyba że komuś naprawdę zależy na takiej wiernej rekonstrukcji, a więc postarajcie się wyobrazić sobie współczesne spojrzenie na zamek i jego wnętrze. Na pewno znalazłoby się tam dużo kamienia i drewna, które świetnie się komponują. Według nowoczesnych wskazań, w mieszkaniu potrzeba dużo światła, zatem okna, w przeciwieństwie do średniowiecznych zamków, byłyby duże, by zapewnić odpowiednie doświetlenie. Przy odpowiedniej stylizacji, można to przecież pogodzić ze stylem, do którego nawiązujemy. A co, jeśli chodzi o parapety? Najlepszą możliwą opcją, na dodatek bardzo prestiżową i estetyczną będą parapety z kamienia.

Mają tę przewagę nad drewnianymi, że są bardziej odporne na warunki zewnętrzne i nie odkształcają się. Na dodatek możemy zamówić takie, które będą kolorek korespondowały ze schodami. Mieszkanie w zamku może być fantastyczną przygodą, zatem polecamy rozważyć taki z pozoru szalony pomysł.

Posted in Dom