Zalety restrukturyzacji firmy jednoosobowej

Kiedy moja firma zaczęła mieć kłopoty finansowe, początkowo ignorowałem sprawę. Miałem nadzieję, że to tylko chwilowe i zaraz wszystko wróci na właściwe tory. Niestety, tak się nie stało, a ja zacząłem popadać w długi. Kilka osób zaczęło mnie wobec tego namawiać na to, abym zdecydował się na restrukturyzację firmy. Początkowo byłem sceptyczny wobec tego działania.

Zdecydowałem się na restrukturyzację swojej firmy

restrukturyzacja firmy jednoosobowejNie byłem bowiem pewny, czy w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej, takie rozwiązanie okaże się skuteczne. Szybko jednak przekonałem się, że to była bardzo dobra decyzja. W pierwszej kolejności spotkałem się z doradcą do spraw restrukturyzacji firm. I to właśnie on przekonał mnie do podjęcia takiego działania. Dowiedziałem się od niego, na czym polega restrukturyzacja firmy jednoosobowej. Podpowiedział mi on, że podjęcie takiego działania chroni przed bankructwem i umożliwia dalszy rozwój firmy, dlatego nie będę musiał jej zamykać, a wręcz dostanę czas na to, aby móc „wyjść na prostą”. Do skorzystania z tego rozwiązania najbardziej zachęciło mnie jednak to, że dzięki temu będę mógł się ubiegać o umorzenie części zadłużenia i rozłożenie pozostałego długo na dogodne dla mnie raty. Doradca pomógł mi także skonstruować odpowiednie pismo, tak zwany wniosek o restrukturyzację i podpowiedział, co muszę zrobić w dalszej kolejności.

Okazało się, że takie postępowanie jest niezwykle przejrzyste i można naprawdę bardzo dużo dzięki temu zyskać. Cieszę się, że się na to zdecydowałem, ponieważ dzięki temu mogę teraz powoli i skrupulatnie rozwijać swoją działalność, jednocześnie spłacając długi. Teraz o wiele lepiej znam się na różnych przepisach prawnych. W ten sposób uchroniłem się przed upadłością, co byłoby dla mnie naprawdę straszne.