Zakładanie fundacji

Zakładanie fundacji – samodzielnie czy z prawnikiem?

Wszystkie rozwiązania mają swoje cechy pozytywne i negatywne. Nie ważne, co się wybierze. Zawsze można powiedzieć, że ta decyzja była błędem, bo to i tamto. Zawsze można na każdą rzecz spojrzeć z co najmniej dwóch stron. Jeśli chodzi o korzystanie z usług profesjonalnych, jakie może nam zaoferować kancelaria prawna w Warszawie, to są ich zwolennicy i przeciwnicy.

Jak założyć własną fundację?

Zakładanie fundacjiKancelaria prawna w Warszawie pewnie też zresztą. Chodzi o to, że jedni wolą robić różne rzeczy samodzielnie i w ten sposób do czegoś dochodzić. Inni z kolei wolą się zawsze radzić ludzi, którzy lepiej wiedzą, o co chodzi. Na pewno samodzielność jest fajną cechą, ale nie jestem pewna czy wtedy, kiedy chodzi o zakładanie fundacji na przykład. Jeśli ktoś potrzebuje wsparcia, nie ma się co ociągać tylko dlatego, że ma się jakieś dziwne przekonanie, że wszystko trzeba zrobić samemu, bo wtedy tylko będzie zrobione dobrze. Ja też tak kiedyś myślałam i dlatego zakładanie spółki w Warszawie trwało dwa razy dłużej niżby mogło. Raz dwa poszłabym do prawnika i miałabym załatwioną sprawę, ale ja wolałam się patyczkować z tym sama. Jestem więc teraz zwolenniczką myślenia, że kiedy tylko ma się jakiekolwiek wątpliwości, trzeba pytać. Nieważne, czego one dotyczą. Mogą to być głupie pytania, nawet jeśli chodzi o spadki czy cokolwiek innego związanego z prawem.

Kiedy jednak wie się dokładnie co robić, nie ma sensu wydawać pieniędzy na niepotrzebne konsultacje prawnicze, bo po co. Trzeba więc zawsze samemu ocenić, jakie rozwiązanie będzie najbardziej korzystne, ale trzeba to zrobić rozsądnie. Trzeba po prostu mierzyć czyny na zamiary.

Kanclaria, która pomoże w założeniu fundacji: Jaworska – Kancelaria Warszawa