remonty

Zakładam własną firmę remontową

Gdy na skutek cięcia etatów straciłem prace w zakładzie produkcyjnym butów, musiałem znaleźć sobie jakieś płatne zajęcie. Jedyne co umiałem robić to jakieś prace remontowe. W końcu każdy mężczyzna potrafi pomalować ścianę, położyć tapetę czy panele. W związku z tym postanowiłem pójść w tym kierunku.

Czy firmy remontowe są popularne?

remontyTak się złożyło, że koleżanka żony chciała wyremontować kuchnię więc skoro miałem nieco wolnego czasu zaoferowałem się, że pomogę remont wykonać. Firmy oferujące usługi remontowe nie raz potrafią sporo sobie policzyć za swoją pracę, ja mogłem jej to zrobić taniej. Tak się właśnie zaczęła moja przygoda z remontami. Gdy skończyłem kuchnię u znajomej, znajomy poprosił mnie bym położył z nim panele. Postanowiłem, że założę firmę remontową skoro remonty mają takie wzięcie w Bydgoszczy. Udałem się więc do urzędu miasta by zarejestrować firmę. Zastanawiałem się nad tym, by zatrudnić kogoś do pomocy. Niekiedy przy wykonywaniu niektórych prac remontowych potrzeba drugiej osoby by coś podtrzymała, podała itp. Pierwszą osobą która wpadła mi do głowy, był kolega z dawnego zakładu pracy z którym zawsze utrzymywałem dobre kontakty. Zadzwoniłem do niego w tej sprawie i ochoczo przyjął moją propozycję ponieważ od dawna nie mógł znaleźć stałej pracy. Miałem zatem wspólnika i oficjalnie istniejącą na rynku firmę. Teraz trzeba było jakoś te nasze usługi remontowe rozsławić. Najłatwiej było założyć stronę internetową, w końcu internet ostatnimi czasy to główne źródło informacji.

Niestety ani ja, ani kolega nie mieliśmy o tym zielonego pojęcia, dlatego poprosiliśmy o pomoc specjalistów. Początek był najgorszy, firma potrzebowała czasu na rozruch, a także na to by pozyskać zaufanie klientów. Jednak po kilku miesiącach zaczęliśmy dostawać coraz więcej zleceń, dzięki czemu i nasze zarobki wzrosły.

Więcej w temacie firm remontowych i ich usług można znaleźć na stronie www.marizdekor.pl