Zadbajmy o siebie

Ostatnio nie sposób nie zauważyć panującej wszędzie mody na zdrowy tryb życia. O ile większość ekspertów podejrzewała, że jest to tylko chwilowy szał, który bardzo szybko przeminie, tak się nie stało.

Warto zadbać o swoje zdrowie

Zadbajmy o siebieJuż od kilku ładnych lat całe rzesze Polek motywowane są do zadbania o siebie przez przeróżne gwiazdy, zarówno z ekranów komputera, telewizorów czy też prasy. Wielokrotnie zdarzają się również sytuacje, kiedy naprawdę chciałybyśmy zacząć jakoś działać, aby wspomóc nasze zdrowie, jednak nie mamy pojęcia jak. Kluczem do wszystkiego jest oczywiście zdrowa dieta, jednak nie należy również zapominać o koniecznej aktywności fizycznej. Nie znaczy to jednak, że od razu musimy zapisywać się na siłownię i przerzucać ciężary. Wystarczy wprowadzenie niewielkich zmian do naszego życia, które na pewno będą pozytywnie skutkować w przyszłości. Za aktywność fizyczną mogą być uważane nawet codzienne spacery – eksperci zalecają bowiem, żeby na wysiłek poświęcać przynajmniej trzydzieści minut każdego dnia. Wystarczy zatem po pracy zabrać psa na nieco dłuższy niż zazwyczaj spacer, który z pewnością upłynie nam w przyjemnej atmosferze. Kiedy opuścimy już miejsce, na którym widoczna jest tabliczka z numerem domu i naszym wygrawerowanym nazwiskiem oraz gdzie na podwórku stoi samochód, którego ramki do tablic rejestracyjnych zawiera tabliczkę z doskonale znanymi nam literami i cyframi, udajmy się po prostu przed siebie. Miniemy z pewnością bardzo wiele samochodów, błyskających światłami, których ramka do tablicy rejestracyjnej zawierać będzie bardzo ważne informacje, po których będzie można dowiedzieć się, kto jest jego właścicielem. Powinno skłonić nas to do refleksji – jak dużo osób mija nas w życiu i nawet tego nie zauważamy.

W ten sposób jedna mała ramka tablicy rejestracyjnej sprawi, że głęboko się zamyślimy i nawet nie zauważymy, kiedy przejdziemy znacznie więcej niż sobie wyznaczyliśmy. W ten sposób zarówno nasza kondycja jak i nasz stan zdrowia ulegną poprawie – oczywiście jeżeli aktywność fizyczną uprawiać będziemy regularnie.