Zadbaj o bezpieczeństwo przy usługach dźwigowych.

Obecnie widzimy jak dużo placów budowy jest w naszym mieście. Jeśli mamy budowlańca w rodzinie to wiemy ile on ma pracy. Jest tego bardzo dużo. I nie mówię tu o prywatnych domkach, tylko o wielkich budowach np. galerii halowych czy osiedlach mieszkaniowych. W większości z nich używa się dźwigów i żurawi. Dlatego tak ważne są firmy świadczące usługi dźwigowe.

Usługi dźwigowe są obecnie ważne

dźwigiJest to po to aby przyśpieszyć pracę i nie marnować czasu, bo oprócz jakości usługi waży jest też czas jej wykonania. Dlatego teraz największy zysk mają firmy świadczące usługi dźwigowe . Wielu firmom nie opłaca się kupować dźwigu na własność więc po prostu wypożyczają dźwigi. Jeśli go wynajmują to chcą mieć pewność, że jest on bezpieczny. Ważne aby był sprawny technicznie. Wtedy nie sprawia niebezpieczeństwa ani nam ani pracownikom. Każde urządzenie powinno mieć książeczkę techniczną i odnotowane w niej wszystkie naprawy i przeglądy. Jeśli dźwig jest elektryczny to raz w roku powinien mieć pomiar rezystencji. Jeśli żuraw jest przestawiany, taki pomiar również należy wykonać. Każdy żuraw powinien przechodzi również standardowy przegląd techniczny. Stan techniczny jest bardzo ważny, aby nie sprawiał zagrożenia. Oczywiście powinien mieć też wytyczne dotyczące wykonywania prac konserwacyjnych, np. sygnalizacji. To też jest bardzo ważne w przypadku dźwigu. Raz do roku powinien być dokładnie przeglądnięty dźwig, włączając w to tory jezdne i elementy konstrukcyjne. Wszystko to musi być oczywiście wykonane przez wykwalifikowanego pracownika serwisu dźwigów.

Oczywiście każda firma oferująca usługi dźwigowe powinna mieć dozór techniczny, który częściej sprawdza te elementy jednak my sami możemy poprosić o sprawdzenie tego przez nas. Jak już mówiłem da firma zajmująca się wynajmem dźwigów powinna zadbać o bezpieczeństwo, ale wybierając firmę powinniśmy sprawdzić jej renomę.