Zabawka dla malucha

Prawidłowy rozwój dziecka odbywa się na wielu płaszczyznach. Najważniejsze zmiany mają miejsce w okresie do trzeciego roku życia. Wtedy to maluch chłonie wszystko jak gąbka, opanowuje mnóstwo skomplikowanych umiejętności. Rodzice mają ogromny wpływ na tempo rozwoju malucha. Chodzi o to, w jaki sposób spędzają z nim czas oraz jakie zabawki mu kupują. Zabawa jest bowiem najlepszą nauką dla dzieci. 

Zalety interaktywnych zabawek

zabawki interaktywneDzieci rozwijają się poprzez zabawę. Najważniejszym okresem jest czas do trzeciego roku życia. Wtedy mózg pracuje na najwyższych obrotach. Maluch uczy się wszystkiego o otaczającym go świecie. Opanowuje sztukę chodzenia, mówienia a także bardziej skomplikowane umiejętności, takie jak relacje z innymi ludźmi, głównie z rówieśnikami. Jest to dość emocjonalny czas, w którym kluczowe jest wsparcie rodziców. Równie ważny jest odpowiedni dobór zabawek. To właśnie one mogą stymulować rozwój malca na różnych płaszczyznach. Bardzo przydatne są zabawki interaktywne, które działają na różnych płaszczyznach. Uczą dzieci literek, pierwszych słów, piosenek. Świecą, grają, jeżdżą same i tak dalej. Kreatywność ich producentów nie zna granic. Wybierając interaktywne zabawki pamiętajmy o tym, aby zwrócić uwagę na ich atesty. Mają one być przede wszystkim bezpieczne dla naszej pociechy. Wiele interaktywnych zabawek wymaga tego, żeby rodzic zaangażował się we wspólną zabawę nimi. Sprzyja to mocno budowaniu więzi. 

Każdy, kto ma dziecko doskonale wie, jak ważny jest pierwszy etap jego życia. Do trzeciego roku życia maluch rozwija się w niesamowitym tempie. Rozwój ten wymaga wsparcia ze strony rodziców. Ważnym elementem tego rozwoju jest też zabawa. Forma zabawek ma więc bardzo duże znaczenie. Dużą pomocą mogą okazać się interaktywne zabawki dedykowane maluchom.