Zabawa weselna w wynajętym namiocie

Obecnie w celu znalezienia odpowiedniej sali na wesele trzeba zacząć szukać jej na około rok przed planowaną datą ślubu. W przeciwnym razie może się okazać, że nie ma odpowiednio dużej czy ładnej lub po prostu położonej blisko. Dlatego też warto pomyśleć nad alternatywą, jaką jest urządzenie wesela w dużym namiocie w plenerze.

Dlaczego warto wynająć weselny namiot?

wynajem namiotów weselnychWynajem namiotu jest z pewnością łatwiejszy niż wynajęcie sali, ponieważ łatwiej jest znaleźć odpowiednią lokalizację do jego postawienia, a do tego nie jesteśmy ograniczeni cateringiem z sali weselnej i można wybrać właściwie dowolnego dostawcę jedzenia. Lub kilku, dla bardziej urozmaiconego wyboru potraw. Nie ma problemu z postawieniem czy uprzątnięciem namiotu oraz jego wystrojem, ponieważ z reguły firmy oferujące wynajem namiotów weselnych świadczą usługi kompleksowo. Można u nich znaleźć namioty różnych rozmiarów, czasem z opcją łączenia dwóch w jeden duży. Rozkładają i składają namioty, dostarczają odpowiednie wyposażenie – stoły, krzesła, obrusy, oświetlenie – a także np. podłogi czy ogrzewanie, gdyby trafił się chłodniejszy dzień. Dzięki temu zła pogoda nie stanie na przeszkodzie udanej zabawie. Przy wietrze lub deszczu można schronić się w namiocie i nie martwić się, że wesele się nie uda. Jest to więc atrakcyjna alternatywa dla każdej pary młodej, która planuje wesele wyprawiać od wiosny do jesieni, choć taki wynajem jest najbardziej popularny w okresie letnim, kiedy jest największa szansa na ciepły, słoneczny dzień, przy którym zabawa w namiocie będzie przebiegać najprzyjemniej.

Takie rozwiązanie jest nie tylko wygodne, ale też atrakcyjne cenowo i zapewnia większą niezależność. Warto o nim pamiętać także wtedy, gdy z jakiejś przyczyny wynajem sali nie wypali i trzeba będzie znaleźć alternatywne miejsce na wesele. Namiot na pewno się do tego doskonale nada.