Wyróżnienie domu seniora z Bydgoszczy

W zeszłym miesiącu zostały ogłoszone wyniki plebiscytu na najlepsze i najbardziej przyjazne dla ich mieszkańców domy seniora. Najwięcej głosów i najlepszą opinię wśród ekspertów uzyskał jeden z domów seniora, który ma swoje miejsce w Bydgoszczy. Jest to profesjonalny ośrodek, w którym seniorzy nie czują się jak w więzieniu, a jak w domu.

Dom seniora jest bardzo przyjazny

dom seniora znajdujący się w bydgoszczyProwadzenie dobrego domu seniora nie jest wcale takie łatwe. Taki ośrodek musi spełnić wiele wymagań. Miejsce, które zdobyło pierwsze miejsce w plebiscycie czyli dom seniora znajdujący się w Bydgoszczy jest naprawdę świetnym miejscem dla starszych osób. Choć oczywiście ośrodek ten prowadzi np. rehabilitację wykonywaną przez profesjonalistów i podopieczni są pod całodobową opieką lekarzy to nie wygląda on jak szpital. Najważniejszymi rzeczami dla jego mieszkańców jest czas wolny, który mogą spędzać na wiele różnych sposobów. Oprócz terapii zajęciowej dostosowanej do indywidualnych potrzeb osób, można też brać udział w lekkich ćwiczeniach, które są dostosowane również do osób niepełnosprawnych. Dom seniora zapewnia mieszkańcom stały dostęp do bieżącej prasy oraz posiada własną małą biblioteczkę, którą uwielbiają jego rezydenci. Również zajęcia manualne cieszą się wielką popularnością i wiele z pań, które mieszkają w tym domu codziennie spotyka się by się integrować podczas wspólnego robienia na drutach lub szydełku.

Wszystkie domy seniora i różnego rodzaju ośrodki rehabilitacji czy miejsca gdzie pacjenci spędzają długie miesiące powinny być taki jak dom seniora w Bydgoszczy. Jest to miejsce otwarte na potrzeby jego pacjentów i skupia się na tym by spędzali oni swój wolny czas aktywnie oraz rozwijali swoje pasje. Jest to bardzo potrzebne seniorom i sprawia, że czują się oni w takim miejscu dobrze.