Wykopy ziemne z szalunkami

 

Wiele różnych prac ziemnych, i to z różnych branż, wykorzystuje różnego rodzaju zabezpieczenia, konieczne do utrzymania bezpieczeństwa podczas pracy. Od tego typu zabezpieczeń zależy nie tylko tempo pracy, ale i stworzenie do niej odpowiednich warunków.

Kupno i wynajem szalunków do prac ziemnych

szalunki do wykopówWiele różnych branż związanych jest z koniecznością prac ziemnych, polegających na wykopywaniu otworów w ziemi różnej głębokości oraz wielkości. Urządzenia takie jak szalunki do wykopów są nieodzowne podczas różnych prac naprawczych, w budownictwie, w przemyśle wodociągowym, a nawet podczas prac archeologicznych. Tego typu prace ziemne związane są z całkiem sporym niebezpieczeństwem, na przykład zawaleniem wykopu, w którym znajduje się pracownik. Dlatego tak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie miejsca pracy. Niektóre firmy, oprócz kupna, oferują również wynajem na określony czas potrzebnych szalunków. Szczególnie popularne są te wykonane w formie płyt z wytrzymałego aluminium. Dostępne są też na przykład specjalne boksy wykonane ze stalowych rur. Niektóre modele można ze sobą łączyć dzięki specjalnie skonstruowanym narożnikom, co pozwala zmieniać ich wielkość. Oczywiście kupno czy też wynajem tego typu zabezpieczeń związane jest z konkretnym typem prac, jakie mają być prowadzone. Inny model sprawdzi się przy pracach wodociągowych – najlepiej ten, który ma możliwość łączenia poszczególnych elementów, a inny przy pracach archeologicznych. Przy wyborze pomogą nam specjaliści i przekażą wszystkie niezbędne techniczne informacje.

Bezpieczeństwo podczas prac ziemnych zawsze powinno być priorytetem, stąd dbałość wielu firm o pozyskanie odpowiednich zabezpieczeń, czyli szalunków. Muszą one być dostosowane do głębokości oraz rodzaju wykonywanego wykopu.