Wydajne grzejniki domowe

 

Oczywistą rzeczą jest, że każdy dom powinien posiadać grzejniki, które pomagają w utrzymywaniu odpowiedniej temperatury w domu oraz są odpowiedzialne za ogrzewanie pomieszczeń. Na rynku mamy dzisiaj dostępnych wiele rodzajów grzejników przeznaczonych dla domu, ale godne polecenia są konwektorowe grzejniki.

Cechy grzejników konwektorowych

grzejniki konwektorowe Wspomniane wyżej grzejniki konwektorowe składają się z obudowy, która jest tylko osłoną grzejnika. W niej znajdują się rury wyposażone w aluminiowe lub miedziane ożebrowanie. Od pozostałych grzejników różni je to, że ciepło do pomieszczenia przekazują prawie w całości poprzez konwekcję. Przepływ powietrza może być w przypadku tych grzejników grawitacyjny albo wymuszony wentylatorem.W drugim przypadku konwektory po zasileniu zimną wodą mogą służyć również do wychładzania pomieszczeń, co jest bardzo przydatną opcją podczas upalnych dni. Należy powiedzieć,że grzejniki konwektorowe idealnie spisują się w nowoczesnych instalacjach zamkniętych z pompą obiegową i z automatyczną regulacyjną, nawet gdyby miała być ona tylko pokojowa. Ponadto grzejniki konwektorowe bardzo szybko się nagrzewają i mimo małych rozmiarów są efektywnym źródłem ciepła. Tego typu grzejniki znakomicie sprawdzą się jako grzejniki uzupełniające system, w pomieszczeniach ogrzewanych tylko w określonych godzinach, tam gdzie bliskość gorącego grzejnika może sprawiać dyskomfort. Oczywiście to tylko kilka zastosowań tych grzejników.

Jak widać grzejniki tego typu są świetnym rodzajem ogrzewania dla wielu typów domu. Często są instalowane pod oknami, które są nisko osadzone. Jest to ich ewidentna zaleta. Ponadto, dla mnie ogromne znaczenie ma, że są bezpieczne dla dzieci. Warto więc zastanowić się nad zamontowaniem takich grzejników.

Więcej o wydajności grzejników i ich funkcjach na: https://www.jaga.com.pl/

 

Posted in Dom