Woda, ciśnienie i kształt dyszy

W związku z rozwojem cywilizacji powstało wiele miejsc, poukrywanych w zakamarkach ulic, czy budynków. Rurociągi oraz kanały wymagają utrzymania ich w należytej czystości, aby spełniały swoje zadanie, to znaczy aby były drożne. W innym przypadku gromadzące się zanieczyszczenia mogą spowodować groźne awarie. W związku z powyższym rury oraz kanały trzeba koniecznie okresowo czyścić.

Skuteczne zwalczanie zabrudzeń dzięki dyszom

dysze ciśnienioweNajbardziej pospolitym medium służącym do czyszczenia jest woda. Dzięki odpowiednim jej uformowaniu można nadać jej niezbędną siłę do pozbycia się dużego brudu. Specjalistyczne służby czyszczące montują dysze ciśnieniowe na końcach węży celem uzyskania powyższego efektu. Właściwie dobrany kształt dyszy tworzy strumień wody potrzebny do pozbycia się brudu w trudno dostępnych kanałach lub rurociągach. Dysze pozwalają usunąć duże zanieczyszczenia, którymi mogą być błoto, żwir, czy piach zalegające w kanałach nawet o znacznych przekrojach i sporych odległościach. Są one troszkę większe i dzięki odpowiedniej konstrukcji, tj. niskiemu środkowi ciężkości, płozom i obłym krawędziom, płynnie przemieszczają się po kanale spełniając swoje zadanie. Prędkość posuwu dyszy jest oczywiście wolna w związku z napotykanym dużym zanieczyszczeniem. Jednak w odpowiednim czasie nawet duży brud ulega zmyciu pod wpływem działania wody ze znacznym ciśnieniem. Tego rodzaju dysze są ogólnodostępne, a każda firma oferująca takie usługi powinna je posiadać w standardowym wyposażeniu.

Z uwagi na pracę w trudnych warunkach, dysze muszą być wykonane z wytrzymałego materiał zapewniającego im dużą odporność na ścieranie. Udrażnianie kanalizacji tą metodą przebiega sprawnie pod warunkiem doboru profesjonalnego sprzętu. Oczywiście w przypadku mniejszego brudu stosowane są mniejsze dysze.