Wielopiły do tartaków

 

W dzisiejszych czasach wszystkie zakłady pracy stają się coraz bardziej zmechanizowane. Dzięki temu człowiek nie musi wykonywać tak dużo ciężkiej pracy fizycznej, jak musiał jeszcze kilkanaście lat temu. Dobrym przykładem są duże zakłady tartaczne, gdzie rola człowieka została w dużej mierze sprowadzona do obsługi maszyn.

Czym są wielopiły?

wielopiłaOdpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Wielopiła jak sama nazwa wskazuje jest urządzeniem, które wyposażone zostało w kilka pił, dzięki którym może wykonywać kilka cięć na raz. Takie urządzenie jest bardzo pomocne w obróbce drewna. Z jednego pala drewnianego możemy jednocześnie wyciąć do kilkunastu desek. Cięcia są bardzo dokładne i szybkie. Kawałki drewna przeznaczone do pocięcia podawane są przez podajnik rolkowy. Następnie dany fragment drewna przechodzi przez wszystkie ostrza, gdzie zostaje odpowiednio pocięty, a na końcu zostaje odsunięty od ostrzy przez kolejny podajnik rolkowy. Dzięki temu nie musimy zbliżać swoich rąk do ostrzy. Wielopiła gwarantuje nam bezpieczną pracę przy obróbce drewna. Zakup takiego urządzenia do swojego tartaku to bardzo opłacalna inwestycja. Taka wielopiła w ciągu godziny wykonuje tyle pracy, ile wykonałoby kilku pracowników w ciągu tego samego czasu. Efektywność naszego tartaku, a także poziom usług wzrasta dość znacznie, co przekłada się na dużo większe zarobki całego zakładu. Wielopiła jest urządzeniem wykonanym z dobrej jakości materiałów, więc jest żywotna.

Obsługa takiego urządzenia nie jest trudne. Wystarczy że zapoznamy się z instrukcją obsługi i będziemy stosować się do wszystkich zasad bezpieczeństwa. Urządzenie możemy zamówić przez internet. Zapłacimy za nie od dwóch do dwudziestu tysięcy złotych. Cena zależna jest od wielkości urządzenia.