Wielobarwne pieluchy tetrowe

Zdecydowana większość mam kupuje niezbędne rzeczy dla malucha jeszcze zanim się urodzi, żeby mieć wszystko gotowe w momencie jego narodzin. Lista produktów do kupienia jest dość długa, ale przeważnie obejmuje rzeczy niezbędne oraz takie, bez których można się obejść, a przynajmniej przez pierwsze miesiące życia malucha.

Do czego są polecane pieluszki tetrowe?

wygodne pieluchy tetrowe kolorowePielęgnacja delikatnej skóry dziecka wymaga specjalnego traktowania, gdyż bardzo łatwo wywołać jej podrażnienie czy też alergie. Dotyczy to kosmetyków stosowanych do codziennej pielęgnacji, do kąpieli, a nawet wyboru tkanin, które mają bezpośredni kontakt ze skórą malucha. Przeważnie odzież niemowlęca jest szyta z bawełny, ponieważ jest to materiał powszechnie uważany za najdelikatniejszy i bezpieczny. Takie ubranka pozwalają skórze oddychać i chłoną nadmiar wody, w związku z czym sprawdzą się o każdej porze roku.  Z tego materiału są także produkowane wygodne pieluchy tetrowe kolorowe, które niemalże każda mama posiada. W sprzedaży znajdziemy pieluszki standardowe białe oraz kolorowe, w takim samym rozmiarze. Są one wykonane z bawełny o luźnym splocie, dzięki czemu są lekkie, przewiewne i szybko schną po wypraniu. Białe są najtańsze, gdyż kupimy je już za niecałe dwa złote, natomiast kolorowe i z nadrukami mogą kosztować maksymalnie pięć złotych. Mamy przeważnie pieluszki tetrowe stosują do wycierania buzi maluchowi po jedzenie czy kiedy się ślini z powodu wyrzynających się ząbków. Ze względu na wysoką chłonność, pieluszki z tetry świetnie się sprawdzają jako cienkie ręczniki, którymi można okryć maluchy zaraz po kąpieli. Takie pieluszki można bez obaw prać nawet w dziewięćdziesięciu stopniach Celsjusza, gdyż bawełna jest wytrzymała i odporna na rozdarcia. Kolorowe pieluchy są farbowane bezpieczną metodą, dzięki czemu nie farbują i świetnie znoszą wysokie temperatury.

Bez względu na wszystko, warto się zaopatrzyć w kilka lub nawet kilkanaście sztuk pieluszek tetrowych, gdyż na pewno się przydadzą w wielu sytuacjach. Kiedy dziecko z nich wyrośnie, to można je stosować jako chłonny ręcznik do rąk. Na pewno kupimy je w sklepach z artykułami dla niemowląt lub w internecie w atrakcyjnych cenach. Wybierając zestaw dziesięciu sztuk, z pewnością zapłacimy za nie jeszcze mniej.