Walka z pajączkami i rumieniem

Wiele osób zmaga się z problemami skórnymi, w tym z nieestetycznymi pajączkami, rumieniem oraz innymi zmianami naczyniowymi. Większość z tych przypadłości powstaje z powodu predyspozycji genetycznych, ale ma na nie też wpływ długa ekspozycja na słońce, częste korzystanie z solarium, a także nieodpowiednia pielęgnacja skóry.

Zamykanie naczynek w ofercie gabinetów odnowy biologicznej

zamykanie naczynek - łódźOsoby, których mamy, babcie lub ciocie miały na twarzach i nogach widoczne, czerwone, czy też sine żyłki powinny z góry stosować działania profilaktyczne. Możemy ograniczać chodzenie w szpilkach, zakładanie nogi na nogę, wizyty w saunie oraz w solarium, które osłabiają ścianki naczynek krwionośnych. Jeżeli jednak problem już się pojawił należy udać się do specjalisty, który oceni stan naszej skóry. W wypadku, gdy zmiany są duże zostanie zastosowane zamykanie naczynek – łódź. Obecnie kosmetolodzy oferują kilka możliwości pozbywania się widocznych sieci żyłek. Najpopularniejsze jest wykorzystanie lasera IPL. Zabieg polega na wysuszaniu ścianek widocznych naczynek wiązką światła. Tuż po zabiegu skóra może być nieco zaczerwieniona, lecz szybko powraca do naturalnego stanu. Jeżeli pajączki zajmują dużą powierzchnię lub są głęboko umiejscowione, zabieg będzie trzeba powtórzyć. Innym sposobem na rozszerzone naczynka jest zabieg elektrokoagulacji. Teleangiektazje są usuwane przy pomocy prądu – dotknięte elektrodą naczynko zamyka się, a my pozbywamy się mało estetycznego problemu.

Zabiegi usuwania naczynek pomagają nam w poprawie wyglądu zewnętrznego. Pamiętajmy jednak, że kruchość ścian naczyń stanowi głębszy problem i jeżeli zaobserwowaliśmy u siebie pajączki lub rumień, warto bardziej zadbać o zdrowie m.in.: rzucić palenie, utrzymywać wagę na odpowiednim poziomie oraz ograniczyć ekspozycję na słońce.