W jakiej cenie można kupić pakowarkę próżniową?

Gdy pół roku temu „urodził” się pomysł, żeby moja siostrzenica na czas studiów zamieszkała u nas, nie sądziłam, że wywoła to w naszym życiu taką rewolucję. Gdy Maja się wprowadziła okazało się, że ma alergię na sierść i musieliśmy na ten czas oddać jej rodzicom nasze zwierzaki.

Największa zaleta pakowarki próżniowej: oszczędność

pakowarka próżniowa cenyTa zmiana jednak wywołała lawinę. Lawina doprowadziła do kupna pakowarki próżniowej. Pewnego razu zorientowałam się po prostu, że nie mam komu dać resztek z obiadu, kości jadł pies. Następnego razu zostały obierki od owoców i warzyw, które jadł nasz królik. W naszym domu zaczęło się marnować niesłychanie wiele jedzenia. Maja rzuciła hasło, żebyśmy kupili pakowarkę próżniową, to jedzenie nie będzie się psuło i dłużej będzie mogło leżeć w lodówce. Oczywiście nie załatwiło to kwestii króliczych obierków, ale załatwiło nadmiar mięsa, które notorycznie mi zostawało. Wcześniej, większość jedzenia, która nie była zjedzona przez ludzi, była dokańczana przez zwierzaki. Teraz być tak nie mogło. Pomyślałam, że może pakowarka to jest jednak jakiś pomysł? Sprawdziłam w Internecie pakowarka próżniowa ceny i zaczęłam się zastanawiać kiedy wydatek mi się zwróci. Myślałam czysto ekonomicznie. Mąż z kolei pomyślał od razu o swoich „ciekawie pachnących” pysznościach, których czasem zabraniałam mu kupować, bo cała lodówka przechodziła zapachem. On uwielbiał śledzie i makrelę. Gdyby mógł je sobie pakować próżniowo, w końcu skończyły by się wojny na tym tle. I zapakowany próżniowo sernik nie pochłaniałby żadnych zapachów.

Poczytałam jeszcze o zaletach pakowarek i pomyślałam, że w sumie niczym nie ryzykujemy. Następnego dnia mieliśmy już nowe urządzenie w kuchni. Od tamtej pory zminimalizowałam wyrzucanie resztek jedzenia, a mój mąż je wszystko co kocha!