Unowocześniłem swoją bramę montując automatykę

Od kilku lat zabierałem się za coś co powinienem zrobić już dawno temu. Chodzi o bramę wjazdową na naszą posesję, do której w końcu zamontowałem automatykę. To znaczy nie ja zamontowałem tylko zleciłem jej zamontowanie. W każdym razie mieliśmy już dość ciągłego wysiadania i wsiadania do samochodu przy każdym wyjeździe z podwórka.

Zamówiłem nowoczesną automatykę z montażem

nowoczesny automat do bramy skrzydłowejBrama skrzydłowa, którą wjeżdża się na naszą posesję, zrobiona była bardzo porządnie, ale kilka lat temu szkoda nam było pieniędzy na zamontowanie automatu. Myśleliśmy, że to zbędny luksus, ale bardzo szybko się okazało, że to jest po prostu konieczność. Bez bramy otwieranej z pilota naprawdę ciężko się funkcjonowało, ale jak się jej nie zrobiło od razu to się tak temat potem odwlekał. Kilka tygodni temu już nie wytrzymałem i pojechałem do punktu sprzedaży bram i automatyki. Od razu zamówiłem u nich nowoczesny automat do bramy skrzydłowej i zleciłem wykonanie montażu przez serwisantów. Na usługę montażu dostałem spory rabat, więc za sam montaż zapłaciłem sto złotych. Za automatykę zapłaciłem niespełna trzy tysiące, ale wybrałem model naprawdę dobrej jakości. Oczywiście taki, który przeznaczony był do bramy skrzydłowej. No i w zestawie dostaliśmy cztery piloty, więc dwa odłożyliśmy na zapas. I teraz w końcu możemy z żoną i synem pojechać na miasto bez konieczności wysiadania z auta przed bramą. To jest naprawdę komfort nie do opisania.

Odniosłem takie wrażenie, że obecnie automatyka do bram jest tańsza niż to miało miejsce kilka lat temu. U nas akurat brama jest sporych rozmiarów a na dodatek wykonana jest z kutej stali, więc potrzebowałem mocnego napędu. Ale do mniejszych czy lżejszych bram automat można kupić już za dwa tysiące złotych. I tak uważam, że od razu mogliśmy zamontować napęd jak robiliśmy ogrodzenie i bramę.