Uniwersalny odkurzacz do domu i garażu

Odkurzacz to urządzenie, które towarzyszy nam w codziennym sprzątaniu domu. Jednak istnieją sytuacje, kiedy przydałby się także poza domem, na przykład w garażu czy warsztacie. Zwykły domowy odkurzacz nie sprawdzi się niestety w warunkach warsztatowych. Do takich prac konieczne będzie silniejsze i bardziej odporne urządzenie.

Odkurzacz do zadań specjalnych

odkurzacze warsztatowePoszukując odkurzacza, który poradzi sobie zarówno z codziennym sprzątaniem w domu, jak i podczas remontu, sprzątania garażu czy w warsztacie, powinniśmy zwrócić uwagę na szczególny rodzaj odkurzaczy, które poradzą sobie z tymi wszystkimi zajęciami bez uszczerbku na kondycji. Odkurzacze warsztatowe (inaczej uniwersalne), bo o nich mowa, to urządzenia o wszechstronnym wykorzystaniu. Sprawdzą się zarówno podczas odkurzania podłóg twardych i dywanów w mieszkaniu, jak i przy sprzątaniu po remoncie, co wiąże się z dużą ilością pyłu, a nawet drobnego gruzu. Odkurzacze warsztatowe charakteryzują się zdecydowanie większą mocą, niż ich domowi kuzyni. Dodatkowo są wytrzymałe, a dzięki większej średnicy węża, poradzą sobie nawet z gruzem, żwirem lub liśćmi w ogrodzie. Warto także wspomnieć, że urządzenia te mogą pracować zarówno na sucho, jak i na mokro, czyli bez problemu wciągną mokre zabrudzenia w garażu czy na podwórku. Niektóre modele są nawet specjalnie przystosowane do sprzątania większej ilości płynnych zabrudzeń. Na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru odkurzacza uniwersalnego? Prócz mocy, istotna będzie długość kabla oraz węża, która pozwoli nam na swobodną pracę. Dla bardziej wymagających użytkowników dodatkowym elementem ułatwiającym pracę może być pochłaniacz pyłu, który będzie niezastąpiony podczas wiercenia otworów. Najbardziej nowoczesne modele posiadają nawet specjalne aktywne gniazdo do podłączenia elektronarzędzi, dzięki czemu pył ze szlifowania zasysany jest bezpośrednio do odkurzacza.

Odkurzacz uniwersalny ma szerokie spektrum zastosowań, od klasycznego użytku domowego, poprzez sprzątanie samochodu, garażu, warsztatu, sprzątanie podczas remontu, a nawet terenów zewnętrznych jak podjazd, chodnik przy domu czy taras, a kupując model zaopatrzony w funkcję nadmuchu, w prosty sposób pozbędziemy się liści ze ścieżek czy trawnika.