Uczymy maluchy jeździć na rowerze

Rozwój ruchowy jest jednym z ważniejszych elementów w ogólnym rozwoju dziecka. Jeżeli od najmłodszych lat zadbamy o to, aby dziecko miało dostęp do różnego rodzaju form ruchowych, mamy szansę na to, że będzie ono bardzo sprawne i może w przyszłości śmiało myśleć nawet o karierze sportowej. Warto więc mocno inwestować w ten element życia naszej pociechy. 

Rower dla dziecka wesprze jego rozwój

rowerki little tikesJuż od pierwszych miesięcy swojego życia dzieci potrzebują stymulacji wszystkich zmysłów. Ich rozwój ruchowy jest niesamowicie szybki. Od niepotrafiącego utrzymać własnej główki noworodka, w przeciągu roku stają się chodzącymi samodzielnie, ciekawymi świata maluchami. Warto od najmłodszych lat zapewnić naszym pociechom możliwości rozwoju na każdej płaszczyźnie, szczególnie ruchowej. Dla dwulatków wzwyż poleca się naukę jazdy na rowerkach. Nauczy to dzieci koordynacji ciała i umiejętności utrzymania równowagi. Doskonałe dla tego przedziału wiekowego są rowerki little tikes, które są dostosowane wielkością dla najmłodszych. Kolorowe, bezpieczne, ale zarazem wymagające, wspierają proces rozwoju ruchowego dziecka. W ofercie możemy spotkać zarówno rowerki na dwóch kółkach z pedałami, jaki i tak z dwoma kółkami bez pedałów, których głównym zadaniem jest nauka utrzymywania równowagi. Spośród różnych dostępnych form aktywnego spędzania czasu, rower wydaje się być najpopularniejszą i najbardziej towarzyską formą. Im wcześniej nasze dziecko się z nią oswoi, tym szybciej będziemy je mogli zabierać na wspólne wycieczki.

Dziecko od najmłodszych lat potrzebuje stymulacji do rozwoju na każdej płaszczyźnie. Bardzo ważny jest rozwój fizyczny. Już od drugiego roku życia można wesprzeć go poprzez zakup specjalnego rowerka. Rowerki dziecięce uczą utrzymywania równowagi.