Uchwyt do urządzeń przenośnych

 

Uchwyty do telefonów, nazywane również gimbalami, są stosunkowo nowymi, aczkolwiek bardzo uznanymi akcesoriami. Mogą one zmienić zwykły telefon w dość profesjonalny aparat fotograficzny czy kamerę wielozadaniową, a ich niewielkie gabaryty pozwalają na zastosowanie uchwytu praktycznie w każdym miejscu.

Nowoczesne uchwyty do telefonów

uchwyt gimbalNajprostsze i najczęściej wybierane są oczywiście uchwyty proste, nie mające żadnych dodatków czy funkcji innych niż stabilizacja telefonu. Co bardziej wymagający użytkownicy telefonów preferują jednak sprzęt nowocześniejszy, i to właśnie dla takich użytkowników stworzono bardzo zaawansowany uchwyt gimbal, mający bardzo dużo udogodnień, znacznie ułatwiających korzystanie z telefonu w dowolnych warunkach. Przede wszystkim, uchwyty o nowoczesnej konstrukcji mają przyciski sterowania, dzięki którym użytkownik może sterować funkcjami telefonu bez dotykania samego urządzenia. Ułatwia to znacznie używanie funkcji aparatu czy kamery, i nie powoduje destabilizacji urządzenia ustawionego w wybranym miejscu. Stabilność telefonu zapewnia miernik zamontowany w statywie uchwytu, dzięki któremu użytkownik może z łatwością ocenić położenie urządzenia i wyregulować je tak, by było całkowicie stabilne, a równowaga zachowana. Uchwyty tego rodzaju mają również wewnętrzny powerbank, umożliwiający podtrzymywanie baterii telefonu w optymalnym zakresie przez cały czas pracy.

Coraz częściej można kupić tego rodzaju uchwyty oraz statywy do nich w profesjonalnych salonach z akcesoriami do nowoczesnych telefonów. Pasują one do każdego modelu telefonu przenośnego, gdyż podłączane są do nich za pomocą standardowego portu USB, posiadanego przez większość telefonów i urządzeń mobilnych, jakie obecnie znajdują się w użyciu.