Tymczasowa hala modularna

Pogoda w czasie pokazów miała być mocno niesprzyjająca, toteż od początku zastanawialiśmy się nad ulokowaniem stoisk wystawców w tymczasowych konstrukcjach. Każdy z tych wystawców mógł zabrać ze sobą namiot wystawienniczy, aczkolwiek doskonale zdawaliśmy sobie sprawę jak niewygodną konstrukcją może taki namiot być. Z tego powodu postawiliśmy na zbudowanie tymczasowych konstrukcji własnymi siłami.

Duża hala uniwersalna z blachy

hale blaszaneProducenci tymczasowych garaży blaszanych od dłuższego czasu mają w ofertach również konstrukcje o większych rozmiarach, i to właśnie od tych producentów postanowiliśmy zakupić naszą halę, która miała być przeznaczona właśnie na miejsce dla wystawców na czas trwania imprezy. Hale blaszane są całkowicie tymczasowymi konstrukcjami, które mogą być pewnie ulokowane w danym miejscu, aczkolwiek nie są traktowane jak konstrukcje stałe, a dzięki temu nie wymagają posiadania pozwolenia budowlanego. Zaoszczędziło nam to ogromną ilość czasu, którą w innym wypadku musielibyśmy spędzić na wypełnianiu formalności i organizowaniu różnych inspekcji po zbudowaniu stałej hali, więc mogliśmy tym bardziej dopasować wnętrze hali do potrzeb, Hale które można było dostać u większości producentów są modularnymi konstrukcjami, łatwymi do modyfikacji czy złożenia i przewiezienia na inne miejsce. Moduły z których składają się owe hale mogą być z łatwością podmienione na inne, lub usunięte w ogóle, bez większych problemów.

Mimo dużych rozmiarów, hale bywają bardzo stabilne, nawet biorąc pod uwagę brak stałej podstawy, utrzymującej konstrukcję w jednej pozycji. Hala doskonale sprawdziła się jako wystawiennicza hala dla sprzedawców na imprezie, i postanowiliśmy iż zostanie ona użyta ponownie kiedy tylko będzie potrzebna do urządzenia imprezy.