Szybsze zacieranie tynku – skrócenie czasu remontu

Nowoczesne maszyny przystosowane do wykonywania różnego rodzaju prac spotykane są coraz częściej w naszym życiu. Widujemy je praktycznie wszędzie podczas robienia zakupów, spacerów po parku i wielu innych codziennych czynnościach. Jedną z najszybciej rozwijających się technologicznie branż jest budowlanka oraz wszelkiego rodzaju prace wykończeniowe prowadzone w pomieszczeniach. 

Urządzenie do wyrównywania tynku

zacieraczka do tynkuJeszcze do niedawna wiele prac remontowych trzeba było wykonywać ręcznie co znacznie wydłużało czas przeprowadzanie remontu. Dziś praktycznie każdą czynność można skrócić i wykonać ją przy użyciu elektronarzędzia. Jednym z najczęściej wykorzystywanych przedmiotów jest zacieraczka do tynku, zadaniem tego narzędzia jest wyrównywanie poprzez zacieranie warstwy tynku położonego na ściany podczas remontu domu lub mieszkania. Jeszcze kilka lat temu prace takie przeprowadzane były ręcznie i używane do tego były specjalne siatki lub papier ścierny i bardzo drobnej gradacji. Różnice czasowe są bardzo duże ponieważ praca ma którą wcześniej potrzebowano kilku godzin zacieraczka taka jest w stanie wykonać w ciągu kilkudziesięciu minut. Za zacieranie odpowiedzialna jest specjalna ruchoma głowica wykonująca tysiące obrotów na minutę. Na głowicę taką nakłada się specjalne nakładki posiadające różną grubość oraz moc zacierania. Na samym początku prace przeprowadza się nakładką o dużej gradacji aby zatrzeć największe nierówności. Na sam koniec nakładamy drobną gradację aby dokończyć zacieranie i usunąć pozostałe najmniejsze niedoskonałości.

Resumując jeśli prowadzimy firmę zajmującą się tego typu pracami zakup takiej zacieraczki według mnie jest rzeczą obowiązkową. Natomiast jeśli przeprowadzamy remonty tylko co jakiś czas w naszym prywatnym mieszkaniu inwestycja jest kwestią decyzji osoby przeprowadzającej remont.