Szkło w nowoczesnych biurach: drzwi, ściany, balustrady

 

W nowoczesnych budynkach szkło jest nieodzownym elementem, wykorzystywanym, gdzie tylko jest to możliwe. Nadaje się znakomicie jako materiał do wystroju i wyposażania wnętrz. Poniżej zostanie to omówione na przykładzie biur.

Modne balustrady ze szkła

szklane balustrady krakówNowoczesne biura to nie tylko miejsce codziennej pracy, ale także kontaktów z klientami czy partnerami biznesowymi. Muszą być nie tylko wygodne i funkcjonalne, ale także odpowiednio reprezentacyjne. Służy do tego odpowiednie wyposażenie i wystrój wnętrza. Popularne są jasne kolory ścian oraz ciemne meble, choć to oczywiście zależy od konkretnego biura. Stosuje się proste, czyste, eleganckie linie i figury geometryczne. Istotne jest też, aby wnętrze było jasne i przestronne, a nie ciemne i zamknięte. Tafle szkła w takim biurze świetnie wpasowują się w nowoczesną stylistykę i równocześnie nie zamykają przestrzeni i zapewniają pewien stopień prywatności. W dużych biurach popularne jest wydzielanie pomieszczeń na biura kierowników i managerów oraz na sale konferencyjne przy pomocy szklanych ścian. W razie potrzeby można w nich zasunąć pionowe żaluzje, co zapewnia większą prywatność spotkań, rozmów i pracy. Równie dużą popularnością cieszą się szklane drzwi i balustrady. Są to szczególnie nowoczesne materiały, które zawsze robią odpowiednie wrażenie. Do ich dekoracji można wykorzystać piaskowanie, odpowiednie naklejki czy też podświetlenie led. Matowe szkło jest polecane nie tylko dlatego, że zmniejsza przejrzystość, ale również dlatego, że nie widać na nim śladów rąk, które są zmorą szklanych powierzchni.

Tak nowoczesne rozwiązania w urządzaniu wnętrz są szczególnie popularne w większych miastach, jak Warszawa czy też Kraków, choć stopniowo pojawiają się też w mniejszych miejscowościach. Można tylko przewidywać, że wkrótce będą pojawiać się jeszcze częściej.

Więcej informacji https://www.vitri.pl

Posted in Dom