Strefa Schengen a busy do Holandii kujawsko pomorskie

Strefa Schengen to strefa wolnego przejazdu między różnymi państwami. W skład strefy wchodzi 29 państw (już z takimi Państwami jak San Marino czy Watykan, które niby nie są w strefie, ale mają otwarte granice z państwami, które są jakby wewnątrz nich).

Busy do Holandii kujawsko pomorskie mogą się swobodnie przemieszczać

busy do Holandii kujawsko pomorskiePo tych wszystkich krajach możemy podróżować bez paszportu. Co jest śmieszne, to to, że ciągle ludzie mylą Strefę Schengen z Unią Europejską, a te dwie formy są całkiem od siebie niezależne. Ludzie myślą, że gdybyśmy nie weszli do UE to dzisiaj musielibyśmy jeździć do Niemiec z paszportem. A ja mówię, że nie. A inna sprawa, czy do Wielkiej Brytanii potrzebny jest paszport? Nie. Może i są kontrole, ale też nic złego w nich nie widzę. Przynajmniej wiedzą, kto do nich wjeżdża a kto wyjeżdża. Tak jest dużo łatwiej, chociaż akurat przy wyjeździe nie miałem żadnych kontroli. Kontrole miałem tylko i wyłącznie przy wjeździe na ich terytorium. Na co więc pozwoliła strefa Schengen? Ano na to, że istnieją swobodne busy z Belgii do Polski lub inne busy do Holandii kujawsko pomorskie. Co więcej można powiedzieć na temat strefy? Dodatkowo poza tym, że mamy busy do Holandii pomorskie lub inne busy z Niemiec do Polski. Skąd w ogóle idea wspólnej europy? W 1985r w Luksemburgu podpisane zostało porozumienie, które miało znosić kontrolę graniczną. Jak by nie patrzeć, miało to swoje plusy, jednak w dzisiejszej sytuacji, pokazuje, że jest to rozwiązanie trochę naiwne. Co mam na myśli? Kryzys imigracyjny. Ale nie będę rozpisywał się więcej na ten temat. Wiadomo tylko, że największym problemem jest to, że przy większym napływie ludzi nie ma możliwości kontrolowania, kto wjeżdża do danego państwa. Oczywiście, są inne sposoby nadzoru, jednak nie każdy ma przy sobie choćby kartę kredytową, lub telefon z zarejestrowaną kartą. Dodatkowo, nie każdy przejeżdża samochodem między jednym państwem a drugim. Jak widać, wiele jest takich sytuacji, w których można nas namierzyć bez większych problemów, jednak można i to obejść.

Zastanówmy się więc, czy strefa Schengen jest dobrym wyjście? Moja ocena brzmi: tak, jednak tak jak ze wszystkim powinien zachowany być zdrowy rozsądek, żebyśmy później nie żałowali otwartych dla wszystkich granic.