Stelaże pod wanienki

W szpitalu, zaraz po urodzeniu dziecko jest kąpane przez położne w wanience, albo po prostu pod kranem. Odbywa się to szybko i fachowo, a młoda mama wszystko może obserwować i uczyć się jak to w przyszłości będzie sama robiła bez pomocy położnych.

Gdzie kupić stelaże do wanienek?

stelaż pod wanienkiMłode, niedoświadczone mamy często boja się kapać swoje nowo narodzone dziecko, ponieważ nie wiedza jak je właściwie trzymać. Dodatkowo obawiają się zamoczenie jeszcze nie zagojonego pępuszka. Dobrze żeby pierwsza kąpiel odbyła się w obecności obojga rodziców, ponieważ jedno z nich może trzymać maluszka, a drugie podmywać go. Aby kąpiel odbyła się komfortowo dla dziecka i rodzica, dobrze jest zakupić stelaż pod wanienki, który można ustawić w dowolnym miejscu i na odpowiedniej wysokości. Stelaż posiada regulację wysokości i szerokości, dzięki czemu możemy na nim postawić każdą wanienkę w rozmiarze od siedemdziesięciu do stu dziesięciu centymetrów. Dziecko można bezpiecznie kąpać w taki sposób do ukończenia trzeciego roku życia, ponieważ maksymalne obciążenie stelaża wynosi około dziesięciu kilogramów. Specjalna podstawka pod wanienkę zapewnia rodzicom dopasowanie wysokości na jakiej się znajduje dziecko do ich wzrostu. Kładąc wanienkę w klasycznej wannie, narażamy się na schylanie i dźwiganie dziecka, przez co mogą nas potem boleć plecy w odcinku krzyżowym. Stelaż możemy kupić w większości sklepów z akcesoriami dla niemowląt, albo w sklepach internetowych. Dostępne są w trzech kolorach: biały, czarny i srebrny.

Wanienkę możemy już kupić w cenie dwudziestu złotych, natomiast stelaż jest nieco droższy i najprostszy model dostaniemy w cenie czterdziestu złotych. Po złożeniu nie zajmuje on dużo miejsca i z powodzeniem zmieści się pod łóżkiem, albo w łazience.