Sprzęt wędkarski to nie tylko wędka, czyli co zabrać w daleką podróż

Oprócz wędki prawdziwy wędkarz powinien mieć łódź. Nie taka wiosłową, ale taką z silnikiem elektrycznym, po to aby się nie męczyć. Oczywiście można kupić osobno łódź i silnik elektryczny do łodzi i zmontować sobie łódź motorową. Dzięki takiej łodzi dotrzemy do terenów niedostępnych z brzegu, będziemy mogli łowić okazy takie jakich nigdy nie złowimy z brzegu.

Chcąc podróżować w celu wędkowania powinniśmy się dobrze wyposażyć w odpowiedni sprzęt

łowienie-rybTakie rozwiązanie jest naprawdę dobre. Łódź motorowa jest wybawieniem dla zawodowych wędkarzy. Dodatkowo warto też zaopatrzyć się w sondę która pomoże nam w ponownym odnalezieniu miejsca w którym łowiliśmy ostatnio. Oczywiście to wszystko jeśli sonda będzie z GPS-em, dodatkowo pozwoli nam dotrzeć do swojego miejsca nawet podczas niedogodnych warunków atmosferycznych czy nawet pomoże nam wrócić na brzeg. Co do wyboru echosondy wszystko zależny od naszych funduszy a także upodobań. Echosond mamy dużo szczególnie pod względem kąta ograniczającego obraz. Naprawdę jest ich wiele i są różne a kąt determinuje również głębokość na jakiej działa i spełnia swoje zadanie. Oprócz tego warto się zaopatrzyć również w Baofeng czyli łączność bezprzewodową. Takie rozwiązanie może nam pomóc w odnalezieniu drogi powrotnej do brzegu czy zaalarmować o swoim problemie. Wiadomo jednak że wędka jest najważniejsza i warto też wybrać sobie jak najlepszą aby nie żałować później wyboru. Co prawda zanęta też jest wazna ale zawsze możemy ją dokupić. Wszystko jednak zależy od naszych funduszy i predyspozycji. Warto zawsze posiłkować się forami internetowymi, zasięgnąć rady od innych wędkarzy niż po prostu wybierać w ciemno u trafić na jakiś bubel.

Generalnie warto mieć te usprawnienia, bo po co się przemęczać. Jeśli nie jesteśmy sami warto też zaopatrzyć się w Baofeng, czyli bezprzewodową łączność. Jeśli nawet jesteśmy sami to również warto zainwestować w ten sprzęt gdyż ma on funkcje wysyłania sygnału S.O.S.