Sprawdzona szorowarka ręczna

Zadbana i czysta podłoga wymaga włożenia nieco pracy w taki stan. W zależności od powierzchni do mycia, może ją czyścić sprzątaczka, firma sprzątająca czy specjalna maszyna czyszcząca, która jest obsługiwana przez pracownika.

Gdzie sprawdzą się szorowarki ręczne?

szorowarka ręczna do podłógPowierzchnie do około stu – dwustu metrów, mogą być sprzątane tradycyjnymi metodami i urządzeniami jakie znajdziemy w większości sklepów z artykułami dla gospodarstwa domowego. Jednakże w przypadku hali magazynowej czy nawet szpitalach lub hipermarketach, konieczne są profesjonalne maszyny do czyszczenia i mycia. Jedną z nich jest szorowarka ręczna do podłóg, która pozwala na utrzymanie w czystości nawet powierzchni liczącej ponad pięćset metrów kwadratowych w ciągu paru godzin. Gdyby tą pracę wykonała sprzątaczka, to trwałoby to znacznie dłużej. Szorowarki przeważnie są przeznaczone do czyszczenia różnego rodzaju płytek oraz szczelin między nimi, gdyż posiadają specjalne szczotki z dość sztywnego i odpowiednio wyprofilowanego włosia. W zależności od modelu, szczotki te mogą mieć okrągły lub podłużny kształt i mogą się obracać z odmienną prędkością. Ręczne modele są pchane przez pracownika i lepiej się sprawdzają w miejscach, gdzie jest sporo dość wąskich korytarzy lub powierzchnia ma nieforemny kształt. Co prawda jej praca wymaga udziału człowieka, ale jest on dość mocno ograniczony. Szorowarki mogą nie tylko czyścić podłogi wykonane z przeróżnych materiałów, ale także mogą je pielęgnować, przy zastosowaniu odpowiednich detergentów.

Większość urządzeń tego typu jest zasilana elektrycznie, ponieważ są przeznaczone do użytku w pomieszczeniach zamkniętych. Z roku na rok ich sprzedaż się zwiększa, ponieważ w wielu przedsiębiorstwach są niezastąpione w utrzymaniu podłóg w czystości.