Sposób na izolację okien

Jesteśmy fanami internetu

Sposób na izolację okien

Szukając oszczędności w naszym domowym budżecie, możemy zastosować kilka patentów. Dużo możemy zaoszczędzić na ogrzewaniu, wymieniając okna, jeśli nie mamy tak dużego budżetu, aby to zrobić, i nie chcemy czekać kilku lat, aż ta inwestycja się zwróci, możemy uszczelnić te okna które mamy przy pomocy odpowiedniego szczeliwa.

Uszczelnianie okien przy pomocy pianki

izolacja piankąSposobem używanym od wielu lat na wypełnianie szczelin między pustakami, z których zbudowana jest ściana, a ramą okna jest stosowanie pianki montażowej. Jest to bardzo łatwy i tani sposób. Wystarczy kupić piankę montażową w jakimkolwiek sklepie budowlanym, a następnie wstrzyknąć ją przez rurkę dołączoną do zestawu w szczelinę. Wcześniej nie musimy nawet w żaden sposób odtłuszczać ani jakoś specjalnie przygotowywać miejsca, w które będziemy aplikować piankę. Izolacja pianką zapewnia nam pewność, że miejsce montażu okien jest zupełnie szczelne na co najmniej kilka lat. Cały proces uszczelniania trwa około dwudziestu czterech godzin. Sama aplikacja pianki to kilkanaście minut, później musimy poczekać, aż się odpowiednio rozpręży, wypełniając całą szczelinę i wyschnie. Pianka w zetknięciu ze słońcem tworzy dość twardą, jednolitą skorupę nieprzepuszczającą wody, powietrza i zimnego powietrza. Jeśli zdarzy się tak, że pianka za bardzo wycieknie ze szczeliny i będzie psuć cały efekt wizualny, to możemy ją dociąć w sposób, jaki nam odpowiada przy pomocy zwykłego nożyka do tapet. Jak pianka wyschnie, możemy wszystko zaszpachlować i pomalować, po wykonywanej pracy nie będzie śladu, a okna będą uszczelnione.

Koszt jednej puszki pianki montażowej to w zależności od producenta od dwudziestu do czterdziestu złotych. Jedną taką puszką, możemy pokryć powierzchnię czterech metrów kwadratowych. Po kilku latach będzie trzeba powtórzyć cały proces uszczelniania, ale jest to tak niski koszt, że nie będzie nam sprawiać problemu.