Ślub w plenerze a ślub w kościele.

Macie zaplanowany swój wielki dzień? Chcecie aby był jak najbardziej niezapomniany? Najlepszym sposobem jest ślub w plenerze. Ale czy on się różni od zwykłego ślubu? Na pewno formalnościami, których przy ślubie plenerowym jest więcej.

Czym różni się ślub w plenerze od ślubu w kościele?

Wypożyczalnia namiotówPodstawowa sprawa jeśli ślub kościelny to trzeba załatwić sobie pozwolenia na miejsce, ponieważ prawo kanoniczne zabrania udzielania ślubu w miejscach nieuświęconych. Z takim wnioskiem musimy zgłosić się do biskupa, wraz z powodem dla którego chcemy wziąć ślub np. w ogrodzie i musi być to coś poważniejszego niż kwiaty, które nam się podobają. W przypadku ślubu w kościele nie ma tego problemu. Jeśli wybierzemy tylko ślub cywilny w plenerze to jest to już łatwiejsze bo kodeks cywilny nie zabrania pobierania się np. w starym dworku. Wiąże się to tylko z większymi kosztami. Ślub taki kosztuje 1000 złotych, gdzie normalnie w urzędzie jest to koło 100 złotych. Kwota ta jest wyliczony na podstawie kalkulacji środków potrzebnych na na zakup insygniów z wizerunkiem orła ustalonym dla godła RP oraz patery na obrączki, kompletnego stroju dla kierownika USC wraz z akcesoriami odzieżowymi, usługami fryzjerskimi i konserwacją odzieży. Cena zawiera ewentualne wynagrodzenie dla zastępcy kierownika USC (w razie nie dyspozycyjności tego pierwszego) oraz koszty dojazdu na miejsce uroczystości. No wiadomo że jeśli uroczystość odbywa się w USC koszta te są niższe. Oprócz tych wszystkich formalności związanych ze ślubem są też formalności związane z weselem. Mając wesele na sali na Śląsku wszystko zawiera się w jednej cenie. Wszystko czyli jedzenie, miejsca i obsługa wesela czyli kelnerzy. W przypadku wesela w plenerze trzeba po pierwsze zadbać o dach nad głową, bo przecież na nas ani na nikogo z naszych gości nie może padać deszcz. Do tego przyda nam się wypożyczalnia namiotów. Wielkość namiotu z reguły wygląda tak, że na 100 osób najlepszy jest namiot o wymiarach 25x10m. Firmy takie oferują nie tylko wynajem namiotów śląsk. W ich usługach widnieje również możliwość wypożyczenia mebli ogrodowych od stołów poprzez krzesła aż do popielniczek. Wiadomo że goście muszą gdzieś siedzieć, a jedzenie musi na czymś stać.

Tak ogólnie wygląda organizacja takiego naszego wielkiego dnia. Jest to trudniejsze i droższe, ale chyba warto sprawić, żeby nasz ślub i wesele były niezapomniane.