Śląski ekogroszek czy inny?

Śląsk jest uważany za zagłębie górnicze. To tam jest najwięcej kopalni, tam są długie tradycje górnicze, całe rodziny potrafią pracować pod lub nad ziemią (np. w biurze kopalni). Mimo iż wiadomo, że polski węgiel jest dużo droższy, niż przykładowo węgiel z Czech czy Słowacji, to i tak znajdują się nabywcy żeby go kupić.

Nie każdy ekogroszek jest taki sam

ekogroszekByć może to kwestia patriotyzmu i wspierania lokalnej gospodarki, a może głupota, czy lenistwo, bo nie chce się ściągać towaru z innego miejsca, albo nie wie się, że za granicą są lepsze oferty. Czy faktycznie towar ze Ślaska jest lepszy, niż z innych miejsc w Polsce, czy krajów sąsiadujących? Czy śląski ekogroszek jest w czymś lepszy, bo w końcu ceny są wyższe? Myślę, ze nie. Ekogroszek musi być dobrej jakości, czyli mieć dobry współczynnik spalania, czyli dawać dużo mocy przy jak najmniejszej ilości. Zatem jakość ekogroszku nie zależy od tego, skąd on pochodzi, tylko jaką daje moc. Zarówno śląski ekogroszek może być dobry, jak i eko groszek z innych miejsc. Zatem nie musimy rozglądać się jedynie za towarem z tego województwa. Sprawdźmy te z kto oferuje ekogroszek workowany. Jest to bardzo komfortowa opcja, ponieważ łatwo można go przetransportować i przechowywać. Ekogroszek workowany nie powinien być droższy, od ekogroszku przewożonego luzem, bo samo opakowanie,czyli worek, kosztuje grosze i nie powinien mieć wpływu na ceną ekogroszku.

Przed zakupem sprawdźmy też firmę, która go dostarcza, żeby wiedzieć czy jest uczciwa i na pewno przywiezie nam sam czysty ekogroszek, a nie jakiś pył drzewny. Śląski ekogroszek jest dobry, ale nie musi być dla nas najlepszy, ani najtańszy.

Więcej można przeczytać na stronie http://energoret.pl/energoret-ekogroszek/

Posted in Dom