fotograf

Śląsk w obiektywnie fotografa

Na rynku swoje studio fotograficzne posiada bardzo duża ilość fotografów. Jedni z cennikiem przekraczającym nasze możliwości, inni z cennikiem przystępnym. Niektórzy posiadają dobry sprzęt, inni zły.

Co może fotografować fotograf na Śląsku?

fotografŚląsk niestety nie słynie z czystego środowiska i pięknych pomników przyrody. Zatem fotograf przyrody nie ma tam wcale łatwo, a wręcz przeciwnie, musi stale wyszukiwać nowe obiekty, które mogłyby stać się dla niego inspiracją. Jakość powietrza niestety również bardzo odbiega od doskonałej, więc zdjęcia robione w plenerze niestety nie będą zbyt dobrej jakości. Pojawi się na nich efekt mgły, a sam fotograf na Śląsku nawdycha się bardzo szkodliwego smogu. Drogi sprzęt również bardzo źle znosi niekorzystne warunki środowiskowe. Na obiektywach aparatu mogę pojawiać się w takich sytuacjach bardzo szkodliwe i niezwykle trudne do usunięcia osady. Osoby pracujące w plenerze w tym rejonie kraju często stosują specjalnie do tego stworzone maski przeciwpyłowe. Nie dają one jednak stuprocentowej ochrony, ale chociaż w pewnym stopniu redukują wchłanianie zanieczyszczeń. Fotograf, który już odpowiednio przygotuje się do swojej pracy, teoretycznie ma już z górki. Wystarczy przejrzeć dostępne w internecie oferty i wybrać taką, która nie przerośnie naszych umiejętności i możliwości naszego sprzętu. Praca fotografa to tylko pozornie łatwy zawód. Musi on jednak zmierzyć się z wieloma przeciwnościami losu, których pokonanie pozwoli mu na wykonanie naprawdę dobrych zdjęć.

Tylko najlepszej jakości fotografie zadowolą klienta i będzie on skłonny zapłacić za wykonanie zlecenia. Oczywiście wszelkie opady atmosferyczne powoduję przymusowe przerwy w pracach, a niekiedy nawet konieczne jest odroczenie sesji do dnia następnego.