Skuteczne serum ze śluzem ślimaka

Kobiety od zawsze szukały skutecznych środków, aby zachować młody wygląd pomimo upływu lat. Choć stan nasze skóry zależy przede wszystkim od genów, to można nieco poprawić jest wygląd za pomocą diety, ćwiczeń czy odpowiedniej pielęgnacji.

Do czego służą sera?

serum ze śluzu ślimakaZaglądając do łazienki każdej kobiety, na pewno znajdziemy na półce przeróżne żele do mycia twarzy, peelingi, kremy i maseczki. Są to przeważnie produkty do codziennego stosowania, prócz peelingów, które aplikuje się raz – dwa razy w tygodniu. Jest jeszcze gama produktów, które stosuje się na noc lub pod krem bazowy i są to przeróżne sera. Ich działanie jest znacznie bardziej skoncentrowane niż klasycznego kremu, ponieważ zawierają dużo więcej aktywnych składników. Dobrym przykładem takiego produktu jest serum ze śluzu ślimaka, które jest hitem w sprzedaży wśród koreańskich kobiet. To właśnie w Korei powstały kosmetyki z zawartością śluzu, ponieważ jest on uznawany za silny środek nawilżający i regenerujący. Śluz jest pozyskiwany z gruczołów znajdujących się na odnóżach ślimaka hodowlanego w specjalnych warunkach. Jest to w stu procentach naturalny składnik, dlatego polecany jest do każdego rodzaju cery. Przede wszystkim działanie takiego serum opiera się na intensywnym regenerowaniu, nawilżaniu, uelastycznianiu i zabezpieczaniu skóry przed wysuszeniem. Śluz ślimaka posiada proteiny i witaminy A, E, C, które odmładzają skórę, dogłębnie nawilżają i poprawiają koloryt. Serum można stosować jako kurację na noc lub jako ochronę w ciągu dnia.

Jeżeli chodzi o sam skład serum, to najczęściej jest on całkowicie naturalny i w przeważającej części składa się ze śluzu ślimaka. Nie ma ono specjalnego zapachu i nadaje się do stosowania do cery suchej, wrażliwej naczynkowej i dojrzałej.