Skład opału, czyli czy węgiel jest dobrym opałem?

Mamy bardzo dużo rodzajów opału na naszym rodzimym rynku. Czy to ma być węgiel drzewny, węgiel brunatny, eko-groszek, gaz, olej, słoma itd. Może zacznę od tego ostatniego, ponieważ jest najmniej znany.

Skład opału w Gdańsku ma wielu klientów

skład opałuOstatnio modne, szczególnie w gospodarstwach rolny są piece na te duże belki słomy. Hala jednak musi być na tyle duża, żeby móc spokojnie operować tam traktorem, ponieważ nie da się jej inaczej włożyć, ewentualnie jeszcze wózek widłowy, ale nie oszukujmy się, który rolnik będzie kupował jeszcze specjalnie wózek widłowy. Co więcej, skład opału gdańsk mają na miejscu i nie muszą kupować węgla czy czegoś tam więcej. Opał ze słomy jest dość ciekawą alternatywą, jednak pomówmy o innych opcjach. Powszechny węgiel jest jednak najbardziej rozpowszechnionym opałem, a skład węgla zawsze będzie miał klientów. Węgiel jednak węglowi nie równy i ważne też czy palimy węglem brunatnym, kamiennym czy też miałem lub ekogorszkiem. Ostatnio mocno modny jest właśnie ten ostatni. Czy jednak jest to skuteczny opał? Ciężko powiedzieć, ponieważ dzisiejsi konkurenci nie śpią i inne technologie coraz bardziej się wybijają na tle konkurencji. Konkurencja jak można się domyślić ciągle rozwija i reklamuje inne, alternatywne źródła energii cieplnej do naszego domu, już nie mówię tutaj o typowo eko ogrzewaniu takim jak pompy ciepła, elektrownie wiatrowe lub panele słoneczne ogrzewające wodę do centralnego ogrzewania, lub dające energię elektryczna systemowi ogrzewania elektrycznego. Co więcej mogę powiedzieć, to to, że moim zdaniem mimo tych wszystkich zabiegów przynajmniej w naszym kraju pozycja węgla jako głównego opału nie powinna być jakoś specjalnie zagrożona.

Po pierwsze, jest to najtańsza opcja ogrzewania a dodatkowo u nas jest już to zakorzenione, że pali się węglem lub czymś węglowego pochodzenia, mam na myśli tutaj choćby miał. Dlatego właśnie uważam, że jest to póki co niezagrożone. Szkoda tylko, że nasz węgiel jest mniej opłacalny niż ściągnięcie węgla z Chin.

Posted in Dom