Rolki łożyskowe do mebli

Niewiele osób zastanawia się nad tym jak zbudowane są meble i jakie części przekładają się na wygodę użytkowania. Płynne otwieranie się szuflad, czy przesuwanie fotela obrotowego jest możliwe dzięki rolkom łożyskowym. Rolki łączone są z prowadnicami, czy z innymi elementami obrotowymi, dzięki czemu mogą dobrze ,,działać”.

Rolki do fotela obrotowego

niezawodne rolki łożyskoweRolki muszą być oczywiście dopasowane do tego gdzie będą się znajdowały i w jakiej ilości. W szufladach znajdziemy najczęściej dwie prowadnice (po lewej i po prawej stronie), a do tego od dwóch do sześciu rolek. Zależy to od wielkości i ciężaru szuflady. Niezawodne rolki łożyskowe są także przy kanapach. Takie łożysko znajduje się tam gdzie mechanizm otwarcia. Dzięki łożyskom kanapa ,,zgina się” i rozkłada bez problemu. Rolki oczywiście znajdują się także przy fotelach obrotowych na kółkach. Takie rolki są większe niż te w szufladach, muszą także być bardzo wytrzymałe, bo znoszą duże ciężary. Dobra rolka nie może się zacinać. Powinna chodzić płynnie bez żadnego nasmarowywania. Nie może pękać, ani się odkształcać, bo wtedy nie będzie chodzić prawidłowo. Czasem potrzebne są rolki bardziej specjalistyczne, na przykład rolki z korpusem giętym, czy rolki ustalające. Warto zaznaczyć, że rolki łożyskowe stosować można także w meblach ogrodowych. Są one odporne na warunki atmosferyczne i przydają się na przykład przy regulowanych siedziskach i zagłówkach przy leżakach basenowych. Takie rolki są malutkie, ale sprawne.

Rolki łożyskowe są szeroko rozpowszechnione w branży meblarskiej. W ofercie dobrych firm można znaleźć rolki także w wersji podgumowanej, z poliamidu, czy rolki stalowe. Znalezienie dobrych rolek nie jest trudne, trzeba jedynie odwiedzić stronę producenta i zobaczyć co ma w ofercie.