Rodzaje opakowań tekturowych dla wielu branż

Zapotrzebowanie na opakowania z tektury zwiększa się z roku na rok. Jest to spowodowane rosnącym zapotrzebowaniem na nie w wielu różnych opakowań szczególnie w internecie. Rozwój sprzedaży internetowej oraz wysoki status opakowania, jako nośnika reklamy oraz prestiżu firmy w gospodarce rynkowej, niesie za sobą potrzebę korzystania z opakowań wykonanych w niezwykle staranna sposób.

Rola opakowań tekturowych produkowanych na zamówienie

producent opakowań tekturowychPodstawowym czynnikiem warunkującym kształt oraz szatę graficzną opakowania jest jego docelowe zastosowanie. Dlatego producent opakowań tekturowych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom, wprowadzając na przykład nowoczesne wersje opakowań klapowych. Mogą one być wykorzystywane do pakowania promocyjnych produktów lub wielu innych rzeczy. Najczęściej spotkamy je na wystawach sklepów spożywczych, marketów budowlanych lub punktów oferujących elektronikę użytkową oraz akcesoria AGD. Kolejnym często spotykanym opakowaniem są długie opakowania, które są oferowane przy sprzedaży produktów mrożonych, czy słodyczy. Ich budowa umożliwia wykorzystanie ich na liniach automatycznego pakowania produktów. Dzięki temu producenci mogą zaoszczędzić cenny czas i wykonać więcej zamkniętych opakowań w ciągu doby. Kolejnym bardzo popularnym opakowaniem są wersje typu display, które są często wykorzystywane w sklepach wielkopowierzchniowych do prezentacji określonej grupy produktów.

Następnym rodzajem nowoczesnych pudełek dla produktów są kartony typu sleeve. Spotkamy się z nimi na przykład w księgarniach oraz w salonach z płytami CD lub DVD. Umożliwia ono umieszczenie wewnątrz książki bądź filmu DVD, a konstrukcja pudełka opasa go w bardzo charakterystyczny sposób, tworząc swego rodzaju obwolutę informującą o zawartości pudełka.