Rodzaje opakowań kartonowych oferowanych przez producentów

Opakowania kartonowe produkowane w nowoczesny sposób są używane w wielu celach i mogą służyć jako opakowania dla wielu rozmaitych i niezliczonych rzeczy. Produkowane są w sposób ekologiczny i przyjazny dla środowiska. Zapotrzebowanie na opakowania kartonowe rośnie wraz z popularnością zakupów przez internet, gdzie kartonowe pudełka są jedną z podstawowych wersji pakowania zakupów.

Rodzaje nowoczesnych opakowań z kartonu

producent opakowań kartonowychJednym z podstawowych rodzajów opakowań oferowanych przez producentów są wersje klapowe. Posiadają solidnie wykonane zamknięcie i mogą być wykorzystywane w branży elektronicznej czy chemicznej. Są szczególnie polecane do wysyłania i przewożenia materiałów o sypkiej konsystencji. Kolejnym popularnym rodzajem opakowań są rodzaje wieczko + spód. Producent opakowań kartonowych oferuje wiele ich wersji oraz rozmiarów. Idealnie nadają się do eleganckiego zapakowania wszelkiego rodzaju słodyczy. Następnym rodzajem nowoczesnego opakowania kartonowego jest jego wersja zwana „sleeve”. Ma ona wygląd kartonowej otuliny, w którą możemy zapakować przedmiot. Jest często wykorzystywane jako dopełnienie markowego przedmiotu i widnieje na nim często logo firmy, która ów produkt wykonała. Stanowi swego rodzaju etykietę, pod którą może kryć się opakowanie przedmiotu wykonane z innego rodzaju materiału. Jest wykonane z wysokiej jakości tektury umożliwiającej stworzenie estetycznej warstwy wierzchniej paczki.

Oprócz wymienionych opakowań mamy do czynienia z wieloma wersjami niestandardowymi, przeznaczonymi do pakowania produktów w sposób nieszablonowy. Przybierają one wiele kształtów i są wykorzystywane do pakowania małych i większych sprzętów komputerowych, RTV oraz wielu innych produktów przyciągających wzrok na półce sklepowej.