Rodzaje mikrodermabrazji – oczyszczanie skóry głowicą diamentową

Z zabiegów medycyny estetycznej korzysta coraz więcej osób. Warto dbać o swoją skórę i należy zacząć to robić jak najszybciej. Już od 20 roku życia powinno się profilaktycznie stosować kremy przeciwzmarszczkowe. Wśród zabiegów, które można wykonać w salonach kosmetycznych czy gabinetach medycyny estetycznej znajduje się np. mikrodermabrazja.

Oczyszczanie i wygładzanie skóry twarzy za pomocą mikrodermabrazji

mikrodermabrazja łódźOczywiście metoda ta korzysta z różnych technik, ale najlepszą dostępną na rynku jest mikrodermabrazja diamentowa. Celem tego zabiegu jest nie tylko oczyszczenie skóry, ale również jej wygładzenie. Kosmetyki wygładzające i oczyszczające nie są w stanie dotrzeć do najgłębszych warstw skóry. W związku z tym mimo kupowania drogich kosmetyków problemy skórne i tak mogą się od czasu do czasu pojawiać. Dlatego mikrodermabrazja łódź jest naprawdę dobrym rozwiązaniem. Mikrodermabrazja to metoda, która wspomaga też leczenie trądziku. Jak wiadomo, problemy z trądzikiem mogą mieć nie tylko osoby młode, ale również ludzie dorośli. Jest to metoda mechanicznego, ale zarazem bezinwazyjnego złuszczania naskórka. Martwy naskórek zostaje usunięte. Wykorzystuje się do tego zabiegu specjalne głowice, które pokrywane są kryształkami diamentu. Głowice mają też funkcję oczyszczania, co tym bardziej przemawia za korzystaniem z tej metody. Dzięki mikrodermabrazji skóra skłonna do trądziku zaczyna tworzyć zupełnie nowe komórki, zdrowe i jędrne.

Skóra jest nie tylko silnie oczyszczona i wygładzona. Dodatkowo dochodzi do stymulacji skóry do produkcji kolagenu oraz elastyny, które odpowiadają za elastyczność i sprężystość. Złuszczanie naskórka jest zawsze delikatne i stopniowe. Cena takiego zabiegu uzależniona jest od konkretnego miejsca, w którym zamierzamy go wykonać. Zazwyczaj jest to kwestia około 120 zł za jeden zabieg.