Regularne testy firmowego systemu SSP

Jesteśmy fanami internetu

Regularne testy firmowego systemu SSP

Lubię mieć pełne zaufanie do systemów bezpieczeństwa zamontowanych w mojej firmie. Wtedy dopiero wiem, że mogę czuć się tam w pełni bezpiecznie. Nie ma niczego gorszego od pozornego poczucia bezpieczeństwa, podczas gdy w rzeczywistości można całkiem nieźle się na tym przejechać.

Systemy SSP trzeba regularnie sprawdzać i kontrolować

system SSPSystemy bezpieczeństwa przeciwpożarowego przez cały czas muszą być w dobrej formie. Prawda jest taka, że rzadko kiedy możemy pozwolić sobie na jakiekolwiek zaniedbania związane z tymi właśnie systemami. Do regularnych testów i przeglądów zmusza nas nawet polskie prawo, i osobiście uważam, że to bardzo dobrze. Jak na moje standardy jednak, jest to o wiele za mało. Poza testami i sprawdzeniami, które przeprowadzają inne organy, ja również robię własne testy które mają pokazać mi, czy aby na pewno wszystko jest w porządku z systemem. Po ostatnim teście mogę być spokojny – nasz system SSP działa jak należy. Jestem z tego powodu bardzo zadowolony. Przywiązuję ogromną wagę do tego, by wszystko i wszyscy w mojej firmie byli bezpieczni. Nie wybaczyłbym sobie nigdy, gdyby przez niesprawny system przeciwpożarowy którykolwiek z moich pracowników miał mieć jakiekolwiek problemy. Dlatego bardzo zależy mi na tym, by wszystkie systemy były w ciągłej gotowości i od razu wykryły każde potencjalne źródło pożaru. W końcu prawda jest taka, że czasem potrzeba bardzo niewiele by nowoczesny i ogromny budynek cały stanął w płomieniach. Nierzadko jest to nawet kwestia nie do końca zgaszonego papierosa.

Ważne jest, by przedsiębiorcy i właściciele dużych budynków stale mieli wgląd w to, w jakim stanie są systemy bezpieczeństwa pożarowego. Nieraz jest to spory wydatek, ale jest on absolutnie konieczny w dzisiejszych czasach. Trzeba robić wszystko, by zapobiegać pożarom.