Przyczepa do ciągnika

Przy pracach rolniczych niezbędny jest odpowiedni sprzęt. Nowoczesne maszyny rolnicze znacząco ułatwia wykonywanie takich prac jak orka, bronowanie, czy zbiór płodów rolnych. Dobrej marki ciągnik to podstawa gospodarstwa. Musi być dobrej jakości, dobrze się prowadzić i efektywnie pomagać w cięższych pracach. Oprócz tego niezbędne są maszyny podłączane do ciągnika.

Przyczepa rolnicza typu tandem

Przyczepy rolnicze tandemKażdy rolnik chce, żeby jego pojazdy były niezawodne, komfortowe, stabilne oraz były bezpieczne. Przyczepa jest podstawowym obok ciągnika wyposażeniem w gospodarstwie. Dobra przyczepa powinna unieść ciężar chociażby zboża, które wleci do niej prostu z kombajnu. Powinna również zapewniać bezpieczeństwo na drogach publicznych, gdy po żniwach udajemy się do skupu. Czasami skup jest oddalony o 20-30 km. Jest to dosyć długa trasa i nie małe obciążenie. Przyczepy rolnicze tandem to specyficzne maszyny jakie możemy podłączać do ciągnika rolniczego. Zawieszenie tandemowe gwarantuje stabilność przy dużych gabarytach maszyny. Ważne jest, żeby dobrać ją do swojego ciągnika i jego zaczepu. Standardem jest dzisiaj wyposażenie w hamulce np. pneumatyczne i instalację elektryczną. Rolnicy wybierając przyczepy zwracają uwagę również na ich zwrotność, przecież często trzeba nimi wykonać wiele manewrów takich jak cofanie do stodoły, czy innego budynku, gdzie przechowywane są maszyny lub zboże. Istotna jest tez również ładowność – ile ton surowca zmieści się na przyczepie.

Dużo zmieniło się od czasów naszych dziadków i tzw. ciągników ciapków. Możemy przebierać wśród ofert wielu firm, które oferują szeroki wachlarz ciągników i przyczep. Niektóre maszyny mają bardzo komfortowe wnętrze, zupełnie jak luksusowe samochody. Co się z tym wiąże, cena całego sprzętu jest nie mała. Jednak warto inwestować w maszyny, które posłużą latami.