Praktyczny uchwyt do telefonu

 

Jeżeli jesteśmy amatorami przejażdżek rowerowych, zarówno na długich, jak i krótkich dystansach, dobrze wiemy, jak ważne jest trzymanie obu rąk na kierownicy. Co jednak jeśli chcemy skorzystać z nawigacji satelitarnej, czy też zadzwonić?  

Rowerowe uchwyty do telefonów

uchwyt do telefonu na rowerPodczas jazdy niewygodne i niebezpieczne jest trzymanie telefonu w ręce, zwłaszcza jeśli jedziemy i nie mamy jak się zatrzymać. Poza tym zawsze może zaistnieć konieczność skorzystania z nawigacji, szczególnie, gdy jesteśmy w nieznanej sobie okolicy. W takiej sytuacji najlepiej zaopatrzyć się w uchwyt do telefonu na rower. To bardzo przydatne wyposażenie, które przyda się każdemu cykliście. Wtedy możemy mieć telefon cały czas przed oczami, a dzięki włączeniu zestawu głośnomówiącego, możemy bezpiecznie prowadzić rozmowę. Najlepszy uchwyt rowerowy to taki, w którego środku możemy umieścić telefon, bowiem wtedy możemy użytkować nawigację nawet podczas deszczu. Markowe uchwyty na rower to koszt około stu złotych, jednak znajdziemy też uchwyty nawet za dwadzieścia złotych. Wszystko zależy od tego, jaki o rodzaj uchwytu i z jakich materiałów został wyprodukowany. Możemy je zamówić w licznych sklepach rowerowych, zarówno stacjonarnie, jak i internetowo. Przy zaznaczeniu, że w sieci mamy znacznie większy wybór i znacznie bardziej atrakcyjne ceny, niż w sklepach stacjonarnych. Uchwyty do telefonu pasują do każdego roweru, bowiem posiadają regulację. Większe z nich, mogą być stosowane jako uchwyt na nawigację.

Ciężko poruszać się w nieznanym terenie bez GPS-u. Tym bardziej jeśli jesteśmy w obcym kraju. Jednak nie możemy ryzykować swojego bezpieczeństwa i trzymać telefonu w ręce, toteż najlepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w profesjonalny uchwyt na telefon.