Praca tymczasowa głównie dla obcokrajowców

 

Niespełna dwa lata temu otwarto nasz rynek pracy dla pracowników z Ukrainy. Od tego czasu do naszego kraju przyjechało do pracy około dwóch milionów obywateli tego kraju. Dzięki zwiększeniu zasobów ludzkich w wielu branżach nastąpiło znaczące przyśpieszenie wykonywanych prac. Dla pracowników z zagranicy swoją ofertę mają agencje pracy tymczasowej.

Można otrzymać umowę o pracę tymczasową

praca tymczasowa ToruńNa takim rozwiązaniu pracownicy z zagranicy bardzo wiele zyskują. Przede wszystkim mają zapewnioną pracę na rok czasu, co pozwala potem znaleźć zatrudnienie w polskich firmach na umowę o pracę. W przypadku osób ze wchodu ten okres pracy tymczasowej jest szczególnie istotny. W ciągu roku obcokrajowcy są w stanie sobie poukładać życie w naszym kraju. A wiadomo przecież, że chodzi o takie kwestie jak chociażby znalezienie mieszkania czy nauka języka. Dlatego właśnie najlepszym rozwiązaniem jest praca tymczasowa Toruń to miasto, w którym bardzo dużo osób z Ukrainy pracuje właśnie na takich zasadach. Praca tymczasowa to praca na w pełni oskładkowanej umowie. Gwarantuje ona pewne zatrudnienie na zawarty w umowie okres czasu, który może wynieść maksymalnie dwanaście miesięcy. Warunki zatrudnienia w takiej formie regulują przepisy prawa pracy. Pracownicy tymczasowi zatrudniani są przez agencje pracy, ale oddelegowani zostają do innych podmiotów gospodarczych na rzecz których wykonują swoją pracę. Za wykonanie zadań wynagrodzenie wypłacane jest z biura pośredniczącego przy takim zatrudnianiu.

Zdecydowana większość obcokrajowców, którzy przyjeżdżają do nas ze wschodniej Europy, zatrudniania jest właśnie na umowie o pracę tymczasową. Tak naprawdę jest to szansa na zrobienie w Polsce kariery zawodowej. Wykonywanie pracy na rzecz jakiejś firmy umożliwia uzyskanie w niej później zatrudnienia na umowie o pracę.