Pożar w największym sklepie sprzedającym lampy

Kilka dnie temu doszło do niespotykanego dotąd zdarzenia w Polsce. W Bydgoszczy, w jednym z największych sklepów oświetleniowych z nowoczesnymi lampami sufitowymi oraz stojącymi a także lampami zewnętrznymi wybuchł pożar. Około godziny dziesiątej trzydzieści obsługa sklepu zauważyła dym, jeszcze przed reakcją czujników dymu.

Dział gdzie były lampy kuchenne wiszące kompletnie zniszczony

lampy kuchenne wisząceSklep był w tym czasie otwarty więc szybko podjęto akcję bezpiecznego wyprowadzenia klientów ze sklepu. W miarę możliwości, przed przyjazdem straży pożarnej, podjęto także próbę gaszenia pożaru. Ogień zauważony został w dziale gdzie były lampy kuchenne wiszące, a jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej zdążył rozprzestrzenić się do działu z lampami dziecięcymi. W sumie pożar gasiło kilka jednostek straży pożarnej. Cała akcja utrudniła także ruch w mieście gdyż sklep znajdował się przy jednej z głównych ulic miasta a samochody straży blokowały przejazd. Jak się okazało w pożarze na szczęście nikt nie zginął, jednakże straty właściciele sklepu oświetleniowego wycenili na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wiadomo jednak, iż sklep był ubezpieczony. Póki co nie znane są jeszcze Rzyczyny pożaru. Cały czas w sklepie pracuje specjalna komisja, która ma dowiedzieć się czy doszło do zwarcia elektrycznego czy też może podpalenia. Nadal nie wiadomo także kiedy sklep oświetleniowy zostanie znowu uruchomiony, Wiadomo jednak, iż sam budynek nie został znacznie uszkodzony – największe straty powstały w lampach oraz żyrandolach, które spłonęły.

Na szczęście budynek w którym znajdował się sklep był budynkiem wolnostojących dzięki czemu nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia na inne lokale. Jak ustaliliśmy w ubiegłym roku przeprowadzono generalny remont sklepu w czasie którego doszło także do wymiany całej instalacji elektrycznej – nie wiadomo jednak czy miało to wpływ na pożar do którego doszło.