Powszechnie stosowane odtrutki na alkohol

Alkohol często bywa obecny na przyjęciach i uroczystościach rodzinnych, takich jak chociażby wesela. Imprezy oraz spotkania towarzyskie również są okazją do wypicia alkoholu. Często bywa tak, że dana osoba przesadzi z alkoholem. Wówczas na następny dzień odczuwa negatywne następstwa, które są powszechnie znane jako kac.

Sposoby na oczyszczenie organizmu po zatruciu alkoholowym

odtruwanie alkoholoweAlkohol należy do grona substancji psychoaktywnych, które zmieniają świadomość i poprawiają nastrój. Z punktu widzenia medycyny alkohol jest depresantem ośrodkowego układu nerwowego, a to znaczy, że zmniejsza aktywność mózgu. Zdarza się, że osoby spożywające alkohol przesadzą z jego ilością. Wówczas na następny dzień mogą mieć gorsze samopoczucie psychiczne i fizyczne. Osoby ciepiące z powodu kaca mają często zawroty i bóle głowy, nudności. Często również odczuwają nadmierne pragnienie. Nieprzyjemne objawy kaca zazwyczaj mijają po kilku lub kilkunastu godzinach. Warto jednak pamiętać o tym, że objawom kaca można jakoś zaradzić. Odtruwanie alkoholowe można przeprowadzić za pomocą domowych metod. Można na przykład wypić szklankę soku pomidorowego lub wodę z cytryną. Organizm musi zostać odpowiednio nawodniony. Pomoże również odpoczynek i relaks. Warto pomyśleć o spacerze lub ruchu na świeżym powietrzu. Bywa, że w przypadku poważniejszego zatrucia alkoholem wymagana jest profesjonalna pomoc medyczna. W skrajnych przypadkach zatrucie alkoholem może zagrażać życiu lub zdrowiu.

Alkohol w dużych ilościach źle wpływa na cały organizm. Jakiś czas po pożyciu alkohol jest trawiony w żołądku, a w wątrobie zachodzi proces jego rozkładania na aldehyd octowy. To właśnie aldehyd octowy odpowiada za objawy kaca. Bywa, że dochodzi do zatrucia alkoholem. W poważnych przypadkach należy zgłosić się do lekarza.