Pompy do silników wysokopręznych

 

W zakładach przemysłowych wiele maszyn napędzanych jest silnikami wysokoprężnymi. Tak jak w autach osobowych, silniki te muszą posiadać odpowiedni osprzęt, aby ich praca była prawidłowa i wydajna. Do takiego sprzętu zaliczamy między innymi bardzo wrażliwe pompy wytryskowe, które podatne są na uszkodzenia oraz zabrudzenia w wyniku podawania nieodpowiedniego paliwa.

Kto naprawi nam zepsutą pompę wtryskową?

naprawa pomp jcbJedną z cech, która wyróżnia olej napędowy jest jego oleistość i właściwości smarne, których nie posiada sucha benzyna. W przypadku, gdy olej jest zanieczyszczony, komponenty zajmujące się jego podawaniem, które są naturalnie smarowane za jego pomocą, mogą się zatrzeć lub ulec uszkodzeniu. W takiej sytuacji nie pozostaje nam nic innego, jak wymontować dany element i oddać go do regeneracji. Jeżeli interesuje nas fachowa naprawa pomp JCB to warto skorzystać z usług doświadczonego warsztatu. Wiele lat doświadczenia sprawia, że prace w takich warsztatach odbywają się szybko, a my zyskamy gwarancję, że przez długi czas nie będziemy musieli znowu nic naprawiać. Działanie pompy wtryskowej do silnika Diesla nie jest niczym skomplikowanym, jednak wiedza z zakresu jej budowy oraz metod rozkładania, nie jest już taka oczywista. Nowi pracowniczy muszą przechodzić długie specjalistyczne szkolenia, poza tym potrzebny jest też sprzęt do diagnostyki takiego urządzenia.

Podzespoły regenerowane nie ustępują niczym urządzeniom, które są zupełnie nowe. Podczas ich regeneracji wszystkie komponenty, które są zużyte i wyeksploatowane zostaną zastąpione nowymi, pochodzącymi z renomowanych zestawów naprawczych. Praktycznie nowe pompy będą więc działały w bardzo wydajny sposób, zapewniając równomierną i bezpieczną pracę naszego silnika spalinowego.