Polecane przez rodziców przedszkole

Każdego roku tysiące rodziców ma dylemat – do jakiego przedszkola posłać swoje dziecko. To zupełnie normalne, ponieważ wybór placówek państwowych i niepublicznych jest bardzo duży. Dlatego też warto zapoznać się z ich ofertą.

Co oferują dzieciom przedszkola?

polecane przedszkole w gdyniPrzede wszystkim trzeba wiedzieć, że przedszkola nie są obowiązkowe, jednak około dziewięćdziesiąt pięć procent rodziców posyła swoją pociechę do takiej placówki. Przyjmują one dzieci w wieku od trzech do sześciu lat, a ich głównym celem jest wychowywanie i edukowanie dzieci oraz przygotowywanie ich do nauki w szkole podstawowej. Polecane przedszkole w Gdyni może być zarówno samorządowe jak i niepubliczne, ponieważ często mają one bardzo zbliżoną ofertę. Jeśli chodzi o statystykę, to placówek samorządowych jest nieco mniej i mają one ograniczoną ilość miejsc. W związku z czym, nie każde dziecko znajdzie w nich miejsce. Dla tych, które się nie znalazły się na liście przyjętych, pozostają przedszkola prywatne, które zlokalizowane są w centrach i na obrzeżach miast, a także na osiedlach. Dzieci w przedszkolu mogą spędzać maksymalnie dziesięć godzin dziennie, w trakcie których mają zapewnioną doskonałą opiekę pań przedszkolanek, które na róże sposoby organizują czas maluchom. Poza zabawą z rówieśnikami, dzieci w przedszkolu mają wydzielony czas na trzy posiłki (śniadanie, obiad i podwieczorek), godzinną drzemkę popołudniową czy zajęcia dodatkowe w postaci nauki języków obcych, gimnastyki, rytmiki, plastyki, basenu czy muzyki.

Dzięki posłaniu pociechy do przedszkola, większość rodziców może wrócić do pracy, dlatego też tak wielu z nich korzysta z możliwości zapisania dziecka do placówki przedszkolnej. To czas, który dla większości maluchów jest świetną zabawą, ale również nauką.