Polecane hamulce do roweru

Niepasujące części to częsty problem podczas ulepszania roweru, zwłaszcza terenowego czy kolarskiego. Hamulce o zbyt słabym ścisku nie pozwalają na wykonywanie dynamicznych manewrów, a zbyt mocne hamulce mogą być nawet przyczyną poważnego wypadku. Co gorsza, konstrukcja hamulców czasami uniemożliwia normalne założenie na ramie rowerowej.

Polecane hamulce do roweru o dowolnej konfiguracji

dopasowane hamulce rowerowe maguraNawet markowe hamulce czasami mają taki problem, więc z kolegami zaczęliśmy robić listy pasujących części do naszych rowerów, w razie gdyby potrzebna była wymiana lub ulepszenie części. Najlepszymi hamulcami z jakimi się spotkaliśmy do tej pory były hamulce pochodzące od firmy Magura. Były to być może budżetowe hamulce, aczkolwiek w porównaniu z markowymi modelami okazało się, iż są one zdecydowanie bardziej kompatybilne z każdego rodzaju ramą. W niedługim czasie, w każdym rowerze w drużynie zostały zamontowane dopasowane hamulce rowerowe Magura. Sam rodzaj zależy od konkretnego rowerzysty, gdyż niektórzy preferują klasyczne hamulce, inni konstrukcje typu V-Brake, a jeszcze inni są entuzjastami tarczowych hamulców, które częściej używane są w motocyklach niż w rowerach. Jakikolwiek by nie był ich rodzaj, hamulce od Magury pasują do każdego roweru. Szczęki hamulców są szersze, a ramiona wyższe, dlatego też w żadnym momencie nie są ograniczane przez zbyt nietypowy układ ramy, czy też jej grubość.

Mogą natomiast być bardzo dokładnie dopasowane do preferencji rowerzysty, i wymagać albo bardzo silnego nacisku by zatrzymać rower, albo bardzo niewielkiego nakładu siły. Precyzyjne dopasowanie obciążenia hamulca jest ogromnie przydatne zwłaszcza dla rowerzystów terenowych, którzy wykonują manewry właśnie z użyciem hamulców, aczkolwiek wielu drogowców również woli hamulce zgodne z ich preferencjami.