Pobyt zimowy w górach

Ferie zimowe to idealny czas na rodzinne wyjazdy. Dlatego właśnie każdego roku staram się zabierać dzieci w jakieś ciekawe miejsca. Ponieważ ja, mój mąż oraz nasze dzieci lubimy różnego rodzaju sporty zimowe, wybieram raczej rejony górskie, gdyż jest tam dostęp do najlepszych stoków, a pogoda jest praktycznie gwarantowana. W górach śnieg utrzymuje się zdecydowanie dłużej niż w innych częściach kraju, więc stoki są czynne niemal całą zimę.

Rodzinne ferie w górskich rejonach

ferie w górachJak się okazuje ferie w górach są doskonałym rozwiązaniem. Przede wszystkim dostępnych jest bardzo wiele schronisk, które nie tylko oferują bardzo atrakcyjne ceny, ale również różnego rodzaju udogodnienia dla rodzin. Ja na przykład zdecydowałam się na pensjonat, w którym pokoje są bardzo przestronne a standard jest bardzo wysoki. Dodatkowo niedaleko Działa bardzo dobra szkółka narciarska z której usług korzystają moje dzieci nie daje to naprawdę fenomenalne efekty dodatkowa z pensjonatu odjeżdża autobus w praktycznie wszystkie ważne miejsce znajdujące się w naszej okolicy, dlatego jakiego rodzaju wycieczki nie stanowią praktycznie żadnego problemu. Atutem jest dla mnie również fakt, że dla gości schroniska jest przewidywana zniżka związana z opłatami za wyciąg narciarski, co jest dla nas wszystkich dużym udogodnieniem, gdyż karnety dla czterech osób generują wysokie koszty. Muszę przyznać, że schronisko to jest dokładnie tym, co jest potrzebne mojej rodzinie.

Zima w górach jest naprawdę magicznym okresem, dlatego bardzo się cieszę na każde ferie zimowe, ponieważ oznacza to rodzinny wyjazd w góry. Zwykle korzystamy z usług sprawdzonego już przez nas pensjonatu, w związku z czym mam pewność, że ferie spędzimy w bardzo komfortowych warunkach, jednocześnie nie ponosząc zbyt dużych kosztów.